TuristickaMapa.cz - Výlety a nejkrásnější místa ČeskaNoc kostelů 2023

24.5.2023TaRamka
Přidej se k nám...

Blíží se oblíbená celorepubliková akce Noc kostelů, která se tento rok uskuteční v pátek 2. června 2023. V pořadí již patnáctý ročník festivalu láká na celkem 1729 zapojených kostelů a modliteben, které se v nočních hodinách otevřou veřejnosti.

Facebook Twitter Seznam
Reklama

Letošním mottem festivalu Noc kostelů je „Po světle dne totiž nastupuje NOC, kdežto žádné zlo nepřemůže moudrost."

Vybrané kostely, chrámy, ale i kaple, křížové chodby, klášterní refektáře a rajské zahrady se otevřou ve večerních hodinách 2. června 2023 veřejnosti. Celá řada z nich přitom umožní návštěvníkům nahlédnout i do míst běžně nepřístupných, či přístupných pouze během bohoslužeb.

Příležitost nahlédnout do „zákulisí" farností či do sakristií nebo věži je opravdu jen jednou za rok a tak je třeba ji využít!

Video: Noc kostelů 2023 @Noc kostelů

Noc kostelů v Praze letos nabídne jedinečnou příležitost nahlédnout do kaple Panny Marie na Staroměstské radnici, kde lze nahlédnout i do mechanismu staroměstského orloje. Zamířit můžete i do kaple ve Valdštejnském paláci či do největší chlouby Pražského hradu - katedrály sv. Víta.

Noc kostelů v Brně otevře třeba Petrov - Katedrálu sv. Petra a Pavla, která je známým skvostem Brna.

Noc kostelů na Zelené hoře připomene výročí významného barokního architekta Jana Blažeje Santiniho, od jehož úmrtí letos uplynulo 300 let.

Velkým a tradičním lákadlem je pak ostravská katedrála Božského Spasitele, která planuje i koncerty duchovní hudby.

Celý program festivalu i zapojené objekty najdete zde.

Podívejte se také na nejkrásnější kostely


Tipy na výlet