TuristickaMapa.cz - Výlety a nejkrásnější místa ČeskaHalloweenské tipy na podzimní akce

21.10.2023TaRamka
Přidej se k nám...

Duchové a strašidla znovu mezi námi! Halloween je svátkem duchů a každý rok připadá na 31. října. V Česku máme ale také svou tradici Dušiček, které se slaví 2. listopadu.

Ať už dáváte přednost Halloweenu či Dušičkám, jedno je jisté - strašidelné akce nás v těchto dnech budou provázet po celé republice. Vydejte se na netradiční prohlídky, dýňobraní, poslechněte si strašidelné historky a možná přijdou i čerti!

Facebook Twitter Seznam
Reklama

Na jaké Halloweenské akce se můžete těšit?

  • Halloweenské prohlídky na hradech a zámcích
  • Strašidelné akce pro děti
  • Krampus čerti
  • Dýňové slavnosti a foodfestivaly
  • Halloweenské podzemí
  • Lampiónové průvody
  • Halloweenské zoo
...a mnoho dalšího. Podívejte se na naše halloweenské tipy z celé republiky!

Netradiční a strašidelné prohlídky na hradech a zámcích

Straší vám ve věži? Inu, vám možná ne, ale v těch zámeckých a hradních dozajista ano! A dost možná nejen ve věži. Třeba vizovický zámek žádnou věž nemá, přesto si připravil strašidelné prohlídky 25. a 26. října pro velké i malé!

Ale hlavně pozor, abyste nezabloudili. To se vám totiž může lehce stát 27. října na zámeckém bloudění na zámku Uherský Ostroh! Bloudit mohou děti od 6 let na dětské trase, od 12 let pak na trase Horor story.

Strašidelnou noc zažijete také na frýdlantském hradě, kde na vás 28. října čeká řada hádanek, pohádkových úkolů, ale i koláčky ze zámecké pece.

Tajuplnou stezku, lampiónový průvod i veselici pro děti si připravil 31. října zámek Zbiroh.

Strašidla navštíví také zámek Bruntál, odvážlivci nechť se dostaví na nádvoří a do zámeckého sklepení 31. října! A pozor, ještě sice není Mikuláše, ale Krampus čerti přijedou v předstihu. Čekat je můžete 4. listopadu v zámeckém parku Dětenice. Tak hodně štěstí všem zlobidlům.

A pak tu máme hrady a zámky, kde strašidla bydlí po celý rok. Podívejte se, které památky jsou ty nejstrašidelnější, a přitom k tomu vůbec nepotřebují svátky Halloweenu a Dušiček!

Památky, kde straší po celý rok

Slavnosti dýní

Typickou barvou podzimu je oranžová. Stejně tak jako Halloweenu, jehož nejčastějším symbolem je právě dýně a její vykrajování. Sezona dýní je tu, a tak slavnosti spojené i s Dušičkami a Halloweenem najdete po celé republice. Dýňování na vás čeká třeba na zámku Nelahozeves již 21. října.

Vyřezávání dýní a následný světýlkový průvod na vás čeká 27. října na zámku Adršpach, ale i 28. října na zámku Žďár nad Sázavou.

Kdo to nestihne, má šanci zamířit na Halloweenskou akci plnou zábavy a strašidel na zámku Berchtold 5. listopadu. Tam na děti čeká soutěž o nejstrašidelnější dýni i kostým, lampiónový průvod a také dětská diskotéka.

Halloweenské party, podzemí a strašidelné cesty

Znojemské podzemí zve děti 28. října na speciální Halloweenskou stezku odvahy. Zámek Dětenice 28. října organizuje Halloweenský food festival s rytířskými souboji a středověkými kostými. Celá řada duchů a čertů bude na děti ve stejný den čekat také v prostorách terezínského Kavalíru 2. Svou odvahu můžete prokázat také na Strašidelné cestě zámeckým parkem Krásného Dvora 27. a 28. října.

Dva dny plné zábavy vás čekají také v Pekle Čertovina! 27. a 28. října se tu budou promítat pohádky, pouštět draci, dlabat dýně, zdobit perníčky, a samozřejmě nemůže chybět velké finále - Halloweenská noční stezka s lampióny.

Speciální Halloweenský víkend si můžete užít i v korunách stromů! Vydejte se na vyzdobenou Stezku Krkonoše, kam budou mít děti od 27. do 29. října vstup zdarma, ale jen pokud přijdou v kostýmu!

Za zvířaty do Halloweenské ZOO

Kdo se bojí, nesmí na strašidelné akce. Ale i tak si může přijít na zajímavé zážitky. Třeba v zoo! Ta pražská chystá od 26. do 29. října dýňové hody pro své obyvatele. A očekávanou událostí v Zoo Praha je také krmení lvů na svátek 28. října a magický lampiónový průvod 11. listopadu.

V Zoo Zlín na vás čekají hned čtyři dny zábavy. Od 26. do 29. října jsou připravena dýňová překvapení pro zvířata, halloweenské prohlídky zámku, zábavné kouzelné dílničky, strašidelná stanoviště a stezka pro děti, ale i ohňová show.

Zajímavý program vás čeká i v Zoo Hluboká, Zoo Liberec a Safari parku Dvůr Králové.

Všechny strašidelné AKCE na jednom místě


Tipy na výlet