TuristickaMapa.cz - Výlety a nejkrásnější místa Česka21.11.2022TaRamka
Přidej se k nám...

Vůně perníčků, svařáku, rozsvěcení stromků a připomenutí si tradic ve světle vánočních světýlek. Ano, Vánoce se blíží a čas adventu přímo vybízí k návštěvě vánočních trhů. Vybíráme pro vás tipy na adventní a vánoční trhy v Praze.

Facebook Twitter Seznam
Reklama

Vánoční trhy Staroměstské náměstí

  • Praha 1, 2. 12. 2023 - 6. 1. 2024

Jaké vánoční trhy jsou ty nejkrásnější? Podle celé řady žebříčků, mimo jiné CNN Travel či The Times, patří vánoční trhy na Staroměstském náměstí mezi ty nejlepší nejen v Evropě, ale i na celém světě.

Staroměstské náměstí je i v běžné době poměrně turisticky vytížené, ovšem v období adventu to platí dvojnásob. Kdo chce zažít vánoční atmosféru staroměstských adventních trhů, měl by proto zvážit, kdy se do nitra pražského centra vydat. Čarokrásná atmosféra vánočních trhů je ovšem zaslouženou odměnou pro každého, kdo se sem vydá. Letos bude náměstí zdobit 27 metrů vysoký smrk z Libereckého kraje.

Vánoční trhy Praha
Vánoční trhy Praha

Vánoční trhy na Václavském náměstí

  • Praha 1, 2. 12. 2023 - 6. 1. 2024

Vánoční trhy na Václavském náměstí jsou poměrně rušné, což je dáno charakterem celého protáhlého náměstí, které je zároveň zatížené automobilovou a tramvajovou dopravou. Kdo hledá poklidnější atmosféru, může se vydat až do dolní části náměstí, která je v rozšířené pěší zóně, a tak nabízí více prostoru řemeslným výrobkům a ukázkám tradičních řemesel.

Vánoční trhy Praha
Vánoční trhy Praha

Vánoční trhy Tylovo náměstí

  • Praha 2, 26. 11. 2023 - 24. 12. 2023

Kdo se raději straní davů a má rád poklidnější atmosféru vánočních trhů, nechť zamíří na lidově zvaný Tylák. Vánoční trhy na Tylově náměstí nabízí nejen pohodovou atmosféru, ale i možnost nakoupit celou řadu dárků a adventních a vánočních ozdob bez zbytečného stresu. Pestrá paleta vánočního zboží osloví každého, kdo hledá drobnosti do své domácí vánoční dekorace. A s dobrým vánočním punčem se tvoří nejlépe.

Vánoční trhy Praha
Vánoční trhy Praha

Vánoční trhy náměstí Míru

  • Praha 2, 20. 11. 2023 - 24. 12. 2023

Velkou pohodu zažijete i na Míráku. Vánoční trhy na náměstí Míru se otevřou návštěvníkům jako první, a to již 20. listopadu. První nedočkavci tak nechť zamíří právě sem, na adventní trhy na náměstí Míru, aby obdivovali tradiční betlém a nasáli vánoční atmosféru ještě dřív, než se okouká.

Vánoční trhy Praha
Vánoční trhy Praha

Vánoční trhy náměstí Republiky

  • Praha 1, Náměstí Republiky před Palladiem 2. 12. 2023 - 30. 12. 2023
  • Praha 1, Ulice V Celnici 25. 11. 2023 – 24. 12. 2023

Rušné prostředí před obchodním centrem Palladium, ale i poklidnější oblast v blízkosti domu U Hybernů. Vánoční trhy na náměstí Republiky jsou poměrně masovou záležitostí, ale na druhé straně není nic praktičtějšího, než spojit nákupy dárků v obchodech s následným občerstvením v obklopení vánoční atmosféry.

Vánoční trhy Praha
Vánoční trhy Praha

Všechny vánoční akce


Tipy na výlet