TuristickaMapa.cz - Výlety a nejkrásnější místa Česka


21.11.2022TaRamka
Přidej se k nám...

Vůně perníčků, svařáku, rozsvěcení stromků a připomenutí si tradic ve světle vánočních světýlek. Ano, Vánoce se blíží a čas adventu přímo vybízí k návštěvě vánočních trhů. Vybíráme pro vás tipy na adventní a vánoční trhy v Praze.

Facebook Twitter Seznam

Vánoční trhy Pražský hrad

  • Praha 1, 23. 11. 2022 - 6. 1. 2023

Přímo královské vánoční trhy na vás tradičně čekají na Pražském hradě. Adventní trhy budou rozprostřené za náměstí svatého Jiří u jedinečné pražské dominanty - katedrály svatého Víta. Vánoční strom pochází z lánské obory a slavnostně jej rozsvítí 27. listopadu manželka prezidenta republiky.

Kromě klasických stánků bude letos součástí vánočních trhů také bohatý kulturní program, zahrnující celou řadu hudebních vystoupení. Vydat se můžete do katedrály na koncert Hudby Hradní stráže, Českou mši vánoční Jakuba Jana Ryby, do Španělského sálu na koncert nevidomých umělců s Karlovarským symfonickým orchestrem, nebo třeba do Míčovny na vystoupení základních uměleckých škol.

Vánoční trhy Staroměstské náměstí

  • Praha 1, 26. 11. 2022 - 6. 1. 2023

Jaké vánoční trhy jsou ty nejkrásnější? Podle celé řady žebříčků, mimo jiné CNN Travel či The Times, patří vánoční trhy na Staroměstském náměstí mezi ty nejlepší nejen v Evropě, ale i na celém světě.

Staroměstské náměstí je i v běžné době poměrně turisticky vytížené, ovšem v období adventu to platí dvojnásob. Kdo chce zažít vánoční atmosféru staroměstských adventních trhů, měl by proto zvážit, kdy se do nitra pražského centra vydat. Čarokrásná atmosféra vánočních trhů je ovšem zaslouženou odměnou pro každého, kdo se sem vydá. Letos bude náměstí zdobit 25 metrů vysoký smrk ztepilý z České Kamenice.

Vánoční trhy Praha
Vánoční trhy Praha

Vánoční trhy na Václavském náměstí

  • Praha 1, 26. 11. 2022 - 6. 1. 2023

Strom z České Kamenice zamíří nejen na Staroměstské náměstí, ale také na náměstí Václavské. Vánoční trhy na Václavském náměstí jsou poměrně rušné, což je dáno charakterem celého protáhlého náměstí, které je zároveň zatížené automobilovou a tramvajovou dopravou. Kdo hledá poklidnější atmosféru, může se vydat až do dolní části náměstí, která je v rozšířené pěší zóně, a tak nabízí více prostoru řemeslným výrobkům a ukázkám tradičních řemesel.

Vánoční trhy Praha
Vánoční trhy Praha

Vánoční trhy Tylovo náměstí

  • Praha 2, 26. 11. 2022 - 24. 12. 2022

Kdo se raději straní davů a má rád poklidnější atmosféru vánočních trhů, nechť zamíří na lidově zvaný Tylák. Vánoční trhy na Tylově náměstí nabízí nejen pohodovou atmosféru, ale i možnost nakoupit celou řadu dárků a adventních a vánočních ozdob bez zbytečného stresu. Pestrá paleta vánočního zboží osloví každého, kdo hledá drobnosti do své domácí vánoční dekorace. A s dobrým vánočním punčem se tvoří nejlépe.

Vánoční trhy Praha
Vánoční trhy Praha

Vánoční trhy náměstí Míru

  • Praha 2, 20. 11. 2022 - 24. 12. 2022

Velkou pohodu zažijete i na Míráku. Vánoční trhy na náměstí Míru se otevřou návštěvníkům jako první, a to již 20. listopadu. První nedočkavci tak zamíří vždy na adventní trhy na náměstí Míru, aby obdivovali tradiční betlém a nasáli vánoční atmosféru ještě dřív, než se okouká.

Vánoční trhy Praha
Vánoční trhy Praha

Vánoční trhy náměstí Republiky

  • Praha 1, Náměstí republiky před Palladiem 26. 11. 2022 - 30. 12. 2022
  • Praha 1, Ulice V Celnici 25. 11. 2022 – 24. 12. 2022

Rušné prostředí před obchodním centrem Palladium, ale i poklidnější oblast v blízkosti domu U Hybernů. Vánoční trhy na náměstí Republiky jsou poměrně masovou záležitostí, ale na druhé straně není nic praktičtějšího, než spojit nákupy dárků v obchodech s následným občerstvením ve vánoční atmosféře.

Vánoční trhy Praha
Vánoční trhy Praha

Tipy na výlet