Peklo Čertovina

foto: peklocertovina.cz

949 z 1083 nejlépe hodnocených výletů v ČR

Pekelně zábavné místo pro všechny, kteří se chtějí bavit s čerty! Vydejte se do převráceného čertovského korábu s labyrintem chodeb a bandou čertovských obyvatel za pekelným dobrodružstvím. To je Peklo Čertovina, které najdete nedaleko Hlinska.

Facebook Twitter Seznam
Reklama

Fotografie místa (9)

Další pro děti v Pardubickém kraji nebo kultura v Pardubickém kraji

Legenda o ztroskotání Pekla

Mezi čerty se říká, že kdysi v dobách pradávných Peklo plulo po nekonečných vodách, hledajíc hříšné duše. Podle legendy tohle přejíždění sem a tam Lucifera omrzelo, a tak své pekelné obydlí svěřil osudu - jel vstříc bouři, která měla rozhodnout o jeho další existenci. Bouře koráb vysadila na pevninu dnem vzhůru, a tak pekelní obyvatelé pochopili, že jejich nový domov bude právě zde, pod povrchem zemským. Vybudovali tak pod korábem síť chodeb a čertích pelechů.

Dnes již víme, že se tato ztroskotaná loď nachází u Hlinska. A tak se dnešní děti i dospělí mohou vydat do pekelného areálu Čertovina plného čertů i čertovské zábavy, která ústí až do hloubky 12 metrů pod zemí. Několikapatrový areál Čertovina se stovkami chodeb a jeskyněmi je zcela unikátním projektem, který zabaví celou rodinu.

Video: Peklo Čertovina, Medkovy Kopce @Winitio Recenze

Co podniknout v Pekle Čertovina

Do nejhlubších prostor pekelných se návštěvníci dostanou prostřednictvím různorodých programů a jejich průvodcem jim v tom budou právě čerti. Během prohlídky se příchozí duše a dušičky mohou podívat do čertí školy, čertí trapírny, od Lucifera se dozví, co se děje s hříšníky, projdou si také komůrky sedmi smrtelných hříchů a nakonec budou moci ochutnat i čertokávu ze zdejší čertí pražírny.

Zažít mohou také minipředstavení o tom, jak se Pán pekel Lucifer ženil. A také jak se rozváděl. V ceně prohlídky je možné zdarma zhlédnout promítání pohádky Čertoviny od Zdeňka Trošky.

Aby děti nelenily

Na nejmenší návštěvníky Pekla Čertovina dále kromě prohlídek s programem čeká dětská herna a v létě venkovní hřiště Čertoland. Létat na koštěti je pak naučí čarodějnice Bromilda, která bydlí v chaloupce před Peklem.

Hřích jménem obžerství

V Pekle rozhodně není nouze o dobroty, vždyť i čerti mají mlsné jazíčky. V přízemí si hladové duše mohou naplnit svůj břich v Pekelném šenku a zamířit se dá i do Pekelné vinárny či kavárny. Kdo si chce Peklo Čertovina a jeho okolí užít dosytosti, může se zde i ubytovat v penzionu i neobvyklém hotelu či chaloupkách.

Otevírací doba

Prohlídky Pekla

  • září - červen: pondělí - čtvrtek 11:00 - 14:00 / pátek 11:00 - 18:00 / sobota 10:00 - 17:00 / neděle 10:00 - 16:00
  • červenec - srpen: pondělí - neděle 10:00 - 18:00
Včasná rezervace prohlídek je nutná.

Pekelná restaurace

  • září - červen: pondělí - čtvrtek (a neděle) 11:00 - 21:00 / pátek 11:00 - 23:00 / sobota 11:00 - 22:00
  • červenec + srpen: pondělí - čtvrtek (a neděle) 10:00 - 22:00 / pátek a sobota 10:00 - 23:00

Kde se tu vykoupat? (ukázat vše)

Recenze

Peklo Čertovina ještě nemá žádné hodnocení. Buď první a přidej ho

Přidat hodnocení nebo fotku

Akce a zážitky (ukázat všechny)

  • středa
  • odpoledne12 až 18 hod. 23°
  • čtvrtek
  • odpoledne12 až 18 hod. 23°
  • pátek
  • odpoledne12 až 18 hod. 26°

Detailní předpověď počasí

Doporučená délka návštěvy: výlet na půl dne
(1 hodnocení) A jaké je tvé hodnocení?

Vstup:

460 Kč, děti do 150 cm 380 Kč (prohlídka pekla se zábavným programem)
celoročně otevřeno
Reklama

Podobné výlety