Rande a romantický výlet? Aneb 14 tipů kam se vydat v Praze a okolí (nejen) na Valentýna

8.2.2024TaRamka
Přidej se k nám...

Ptáte se, kde najít ta nejromantičtější místa v Praze a středních Čechách? Hledáte romantické památky, procházky v přírodě či příležitost vzít drahou polovičku na romantické rande? Inspirujte se našimi tipy, které se hodí nejen na Valentýna.

Facebook Twitter Seznam
Reklama

Nejromantičtější místa v Praze:

Směřují vaše cesty ještě dál za Prahu? Zde jsou nejromantičtější místa středních Čech:

Pražský hrad

Největší hradní areál na světě je skutečným romantickým skvostem, který rozhodně nesmí chybět v naši tipech. Pokud zamíříte právě sem, můžete se kochat krásnými vyhlídkami na Prahu, zamířit do romantické Zlaté uličky, obdivovat hradčanské památky, zahrady a další zákoutí této pražské dominanty.

TIP: Skutečně bezkonkurenční vyhlídku na Prahu najdete ve věži Svatovítské katedrály. Za výšlap vzhůru to rozhodně stojí!

Žižkovská věž

Je libo večeře s ikonickou vyhlídkou na Prahu? Těžko budete hledat lepší místo než je dominanta Žižkova. Nejvyšší pražská vyhlídková plošina navíc s luxusní restaurací v jednom - to je Žižkovská věž!

TIP: Žižkovská věž nabízí také unikátní apartmány v 70 metrech nad zemí.

Ostrov Kampa

Nebo se vydejte do pražských Benátek! Kampa na Malé Straně má celou řadu romantických zákoutí, ať už se vydáte k Čertovce, do parku, anebo k Vltavě krmit labutě.

TIP: Prodlužte si romantické chvilky na Kampě procházkou na Karlův most.

Vrch Petřín

Petřín je neodmyslitelně spojen s láskou a světem zamilovaných. Na vrch Petřín se chodilo a chodí hlavně na rande, ale i posedět na dece či lavičce. Zkrátka ideální místo pro romantiky, které nikdy nezklame.

Pevnost Vyšehrad

Památné místo plné mystérií a bájí. To je slavná pevnost Vyšehrad! Velkou výhodou Vyšehradu je rozlehlost celého areálu, která umožňuje větší rozptýlení návštěvníků. I tady najdete také romantická zákoutí i nádherné vyhlídky z bastionové hradby.

Prokopské údolí

Strmé vápencové skály, jeskyně, opuštěné lomy i úchvatné skalní Jezírko. Ano, ještě stále jsme na území Prahy a tentokrát potěšíme milovníky přírody - Prokopské údolí je přírodní rezervace, která je vyhledávaným místem procházek, sportu i relaxace.

Vinořský park

Další přírodní rezervaci najdeme v pražské Vinoři. Bujně zalesněný bývalý zámecký park se třemi rybníky, jeskyněmi i pískovcovými skálami je dnes chráněnou památkou. Pro romantické povahy je jako stvořený!

Vyhlídka Máj

Romantický vrch Máj tyčící se nad skalnatým kaňonem je oblíbeným místem výletníků. Dechberoucí výhled na řeku Vltavu, která se v tomto místě ohýbá do tvaru podkovy, snad ani nemůže omrzet.

Hora Blaník

Pověstná hora plná tajuplných legend. Ve skutečnosti jsou to hory hned dvě - Malý Blaník s ruinami kaple svaté Máří Magdaleny a Velké Blaník s rozhlednou. Obě místa mají nádhernou atmosféru, však posuďte sami.

Rozhledna na Kaňku

Na vrchu Kaňk najdeme stejnojmennou rozhlednu, která nabízí kromě úchvatné vyhlídky na Kutnou Horu a okolní lesy i příjemné posezení se sklenkou vína či šálkem kávy.

TIP: Po šesté hodině večerní je zde prostřeno pro romantické večeře. Občerstvit i ubytovat se ale dá také v penzionu a restauraci přímo pod rozhlednou.

Hrad Karlštejn

Ochránce českých královských pokladů a klenotů určitě ochrání i vaši romantickou chvilku. Hrad Karlštejn je otevřený celoročně.

Zámek Konopiště

Nezaměnitelný francouzský půvab zámecké pevnosti Konopiště nenechá žádné romantické srdce chladným. Zámek Konopiště otevírá své brány v dubnu, jeho rozlehlý park ale můžete navštívit kdykoli během roku.

Drábské světničky

Bývalá skalní pevnost s impozantními výhledy do daleké krajiny. To jsou Drábské světničky v Českém ráji!

Hrad Kokořín

Vydejte se na Kokořínsko za hradem Kokořín, oblíbeným to místem mezi českými malíři a básníky - včetně Karla Hynka Máchy. Kokořín si ale oblíbili i milovníci záhad! Ale pozor - hrad Kokořín je od ledna do března přístupný pouze po dohodě se správou hradu. Ovšem i celé Kokořínsko nabízí spoustu nádherných míst!

Romantických míst je ale mnohem víc, než se nám sem vešlo.

Pro více inspirace hledejte další romantická místa v Praze anebo romantická místa středních Čech!


Tipy na výlet