TuristickaMapa.cz - Výlety a nejkrásnější místa ČeskaZamiřte na české hory - třeba do Jeseníků!

Vydejte se na nejkrásnější místa Jeseníků za dovolenou, ubytováním, sportem i výlety. Poradíme vám, jaké památky neminout, ale i kam na běžky a na lyže.

Facebook Twitter Seznam
Reklama
Video: Jeseníky @Jan Barančík - DronistaCZ

Nejlepší výlety v Jeseníkách

Jeseníky tvoří hornatou oblast severní Moravy a Slezska. V Jeseníkách najdeme nejvyšší horu Moravy a českého Slezska - horu Praděd se svými 1491 metry. Nachází se v Hrubém Jeseníku a z její vyhlídkové plošiny na televizním vysílači se můžete kochat rozhledem na nádherné jesenické vrcholky. Mimochodem plošina na vysílači je nejvyšším umělým bodem v České republice. Kromě rozhledny na Pradědu návštěvníky Jeseníků láká například i Medvědí hora s rozhlednou U Medvěda.

Jeseníky jsou bohaté na rašeliniště, prameny a vodopády. Za zmínku stojí vodopád Hučavy, Rešovské vodopády, Borový vodopád či vodopády na řece Bílá Opava na úpatí Pradědu. Mezi ty nejznámější rašeliniště patří rašelinistě Skřítek či Národní přírodní rezervace Rejvíz.

Na hřebenovky, do skal a ještě dál

Na své si v Jeseníkách přijdou i milovníci skal a skalních vyhlídek. Jednou takovou je třeba Rysí skála, k níž vás dovede trasa od rozhledny U Medvěda. Známá je také vyhlídka Čertovy kameny, nebo třeba Obří skály, které se nachází blízko hory Šerák. Šerák je hřebenovou trasou propojen s další horou - Keprníkem, jehož vrchol je tvořen skalnatými útvary vzniklé mrazovým zvětráváním. Tato hřebenovka provede každého zdatnějšího turistu i dalšími jesenickými vrcholy včetně nejvyššího Pradědu.

Kdo miluje výšky a vyhlídky, nesmí opomenout Stezku v oblacích na Dolní Moravě. Mimo oblíbenou stezku se můžete vydat i na zdejší Sky Bridge 721, nejdelší visutý pěší most na světě. Lávka se nachází ve výšce 95 metrů nad zemí a měří 721 metrů.

Za památkami a atrakcemi do Jeseníků

Zamířit můžete i na vodoléčebné procedúry do Lázní Jeseník, které založil sám Vincenz Priessnitz. A milovníci památek mají na výběr hned z několika krásných míst - třeba renesanční zámek Loučná nad Desnou s rozlehlým zámeckým parkem, či zámek Velké Losiny, známý čarodějnickými procesy, které si vyžádaly na sto obětí. Dále vyražte také do Zlatokopeckého skanzenuna hrad Sovinec, romantickou zříceninu hradu Rabštejn nebo unikátně zachovalou vodní tvrz Jeseník.

Video: Jeseníky @Jan Barančík - DronistaCZ

Recenze

Jeseníky ještě nemá žádné hodnocení. Buď první a přidej ho

Přidat hodnocení nebo fotku

Wellness a zážitky v Jeseníkách

Počasí Jeseníky

Dnes 16°C
Zítra 22°C
pondělí °C
Aktuální počasí v okolí

Další české hory a pohoří