TuristickaMapa.cz - Výlety a nejkrásnější místa ČeskaZámek Loučná nad Desnou

613 z 1074 nejlépe hodnocených výletů v ČR

Zámek Loučná nad Desnou je renesanční zámek z roku 1608. Jeho předchůdcem byl menší lovecký zámeček, který nechal postavit významný rod Žerotínů. Zámek je sice nepřístupný, ovšem rozsáhlý zámecký park je návštěvníkům přes den otevřen.

Facebook Twitter Seznam
Reklama

Fotografie místa (4)

  • Zámek Loučná nad Desnou
  • Zámek Loučná nad Desnou
  • Zámek Loučná nad Desnou
  • Zámek Loučná nad Desnou

Další zámek v Olomouckém kraji nebo památky v Olomouckém kraji

Rod Žerotínů si v Loučné - tehdejším Vízmberku - vystavěl koncem 15. století lovecký zámeček. Později si Žerotínové na jeho místě nechali vybudovat rozsáhlejší zámek v renesančním slohu.

Zámek Loučná nad Desnou a jeho hospodářství se rozrostlo, ke konci 18. století zde byl komplex budov, mezi nimiž nesměl chybět pivovar, palírna, hostinec či mlýn. Tou dobou zámek kupuje velehradský klášter, jehož opat se rozhodl roku 1774 přistavět k zámku také barokní kapli, později povýšenou na farní kostel sv. Cyrila a Metoděje.

Video: Zámek Loučná nad Desnou @Jan Barančík - DronistaCZ

O zámecký areál později pečovali další významní aristokraté, mezi nimi například bratři Kleinové, svého času jeden z nejbohatších rodů na Moravě. V roce 1945 byl ale zámek Loučná nad Desnou zestátněn a tehdy započal jeho úpadek. Zámek chátral, park zpustl. Na konci 60. let proběhly pouze nejnutnější opravy, aby zámek mohl sloužit k provozu nápravného zařízení pro mladistvé.

Další rekonstrukce započala po pádu komunismu ve spolupráci s potomky rodiny Kleinů, ovšem nepodařilo se sehnat dostatek financí. V současnosti je zámek Loučná nad Desnou v soukromém vlastnictví a nepřístupný veřejnosti. Návštěvníci ale mohou navštívit rozlehlý anglický park, který je ideální na romantické procházky mezi památnými stromy.

Náš tip na ubytování

Plánujete navštívit Zámek Loučná nad Desnou? Co takhle prozkoumat i výlety v okolí? Pro tenhle případ pro vás máme pár tipů, kde se ubytovat:

Recenze

Zámek Loučná nad Desnou ještě nemá žádné hodnocení. Buď první a přidej ho

Přidat hodnocení nebo fotku

Akce a zážitky (ukázat všechny)

  • sobota
  • večer18 až 00 hod. 15°
  • neděle
  • odpoledne12 až 18 hod. 22°
  • pondělí
  • odpoledne12 až 18 hod. 23°

Detailní předpověď počasí

Doporučená délka návštěvy: 2 hodiny
(1 hodnocení) A jaké je tvé hodnocení?

Vstup:

zámek je nepřístupný

Loučná nad Desnou, Zámecká kaple sv. Cyrila a Metoděje

Reklama

Podobné výlety