TuristickaMapa.cz


Zamiřte na české hory - třeba do Jizerských hor!

Vydejte se na nejkrásnější místa našich hor za dovolenou, ubytováním, sportem i výlety. Poradíme vám, jaké památky neminout, ale i kam na běžky a na lyže.

Facebook Twitter Seznam
Video: Jizerské hory @Votocek Art Company

Nejvyšší hora Jizerských hor je na české straně hora Smrk (1124 m). Na jejím vrcholu se nachází rozhledna Smrk, odkud můžete kromě Jizerských hor pozorovat i Krkonoše, Lužické hory, Bezděz, Říp nebo třeba Polsko. Pohoří Jizerské hory mimochodem dostalo své jméno podle řeky Jizery, která pramení na svazích Smrku.

Hora Smrk ovšem není nejvyšším vrcholkem celé oblasti Jizerských hor. Ten se totiž nachází na polské straně - jen o dva metry vyšší Wysoka Kopa. 

V regionu Jizerských hor určitě stojí za návštevu také Ještěd s rozhlednou a vysílačem. Nádherných výhledů se ovšem dočkáte i na dalších rozhlednách, například na rozhledně Černá Studnice, Tanvaldský Špičák, Slovanka, Královka, Nisanka, Bramberk, Štěpánka, Císařský kámen, Frýdlantská rozhledna či vyhlídka Krásná Máří.

Jizerské hory jsou oblíbenou letní i zimní destinací. Najdete tu síť běžkařských stop zvanou Jizerská magistrála a každoročně se zde odehrává závod v běhu na lyžích Jizerská padesátka.

Jizerské hory patří k nejstarším chráněným krajinným oblastem v České republice a najdete zde přes 20 chráněných přírodních rezervací a nalezišť. Chráněny jsou především horské květnaté louky se vzácnými rostlinami, rozsáhlá rašeliniště a původní bukové porosty.

Video: Jizerské hory @Tomášovo Dronění
Recenze
Jizerské hory ještě nemá žádné hodnocení. Buď první a přidej ho

Přidat hodnocení nebo fotku

Jizerské hory - lázně a zážitky
Počasí
Dnes 13°C
Zítra 15°C
sobota °C
Aktuální počasí v okolí

Jizerské hory


Další české hory a pohoří