TuristickaMapa.cz - Výlety a nejkrásnější místa ČeskaZamiřte na české hory - třeba do Jizerských hor!

Vydejte se na nejkrásnější místa Jizerských hor za dovolenou, ubytováním, sportem i výlety. Poradíme vám, jaké památky neminout, ale i kam na běžky a na lyže.

Facebook Twitter Seznam
Reklama
Video: Jizerské hory @Votocek Art Company

Nejlepší výlety v Jizerských horách

Nejvyšší hora Jizerek je na české straně hora Smrk (1124 m). Na jejím vrcholu se nachází rozhledna Smrk, odkud můžete kromě Jizerských hor pozorovat i Krkonoše, Lužické hory, Bezděz, Říp nebo třeba Polsko. Pohoří Jizerské hory mimochodem dostalo své jméno podle řeky Jizery, která pramení na svazích Smrku.

Hora Smrk ovšem není nejvyšším vrcholkem celé oblasti Jizerských hor. Ten se totiž nachází na polské straně - jen o dva metry vyšší Wysoka Kopa. 

Za vyhlídkami na Ještěd a ještě dál

V regionu Jizerských hor určitě stojí za návštevu také Ještěd s rozhlednou a vysílačem. Nádherných výhledů se ovšem dočkáte i na dalších rozhlednách, například na rozhledně Černá StudniceTanvaldský Špičák, Slovanka, Královka, Nisanka, Bramberk, Štěpánka, Císařský kámen, Frýdlantská rozhledna či vyhlídka Krásná Máří.

Chráněná krajina i sportovní vyžití

Jizerské hory jsou oblíbenou letní i zimní destinací. Najdete tu síť běžkařských stop zvanou Jizerská magistrála a každoročně se zde odehrává závod v běhu na lyžích Jizerská padesátka.

Jizerské hory patří k nejstarším chráněným krajinným oblastem v České republice a najdete zde přes 20 chráněných přírodních rezervací a nalezišť. Chráněny jsou především horské květnaté louky se vzácnými rostlinami, rozsáhlá rašeliniště a původní bukové porosty.

Video: Jizerské hory @Tomášovo Dronění

Recenze

Jizerské hory ještě nemá žádné hodnocení. Buď první a přidej ho

Přidat hodnocení nebo fotku

Wellness a zážitky v Jizerských horách

Počasí Jizerské hory

Dnes 20°C
Zítra 21°C
úterý 25°C
Aktuální počasí v okolí

Další české hory a pohoří