TuristickaMapa.cz - Výlety a nejkrásnější místa ČeskaVyhlídka Špička na Malém Špičáku

foto: cz.depositphotos.com

258 z 1062 nejlépe hodnocených výletů v ČR

Na vrcholku Malý Špičák nad severočeským Tanvaldem stojí neobvyklá futuristická vyhlídka Špička. Rozhledna Špička je zajímavá nejen svým designem, ale samozřejmě také vyhlídkou - kochat se odtud můžete na část Jizerských hor, Ještěd s vysílačem, rozhlednu Štěpánka a město Tanvald.

Facebook Twitter Seznam

Další příroda v Libereckém kraji nebo vyhlídka v Libereckém kraji

Neobvykle designová stavba Špičák v Jizerských horách má připomínat obrácený závodní bob, a to ne náhodou. Právě v těchto místech začínala kdysi slavná Tanvaldská bobová dráha.

Návštěvníci ale s oblibou rozhlednu Špičák připodobňují k UFO, vajíčku nebo lžíci, a to z důvodu jejího zakřiveného a oblého tvaru. Z podhledu vypadá vyhlídková plošina neuvěřitelně futuristicky. Díky leštěnému kovovému povrchu funguje jako zrcadlo. Barvy a odrazy terénu a stromů se v něm kroutí a mizí kvůli deformaci. S proměnlivým přírodním prostředím je zároveň odraz pokaždé jiný a pomíjivý, daným okamžikem zcela unikátní. Na vyhlídkovou plošinu vyhlídky Špička se dostanete po dvou žebřících.

Video: Vyhlídka či rozhledna Špička na Malém Špičáku, Jizerské hory @Josef Šťastný

Vyhlídka Špičák vyrostla v Jizerských horách v roce 2020 podle projektu architektů z libereckého ateliéru Mjölk. Stejná skupina architektů mimochodem již dříve navrhla rozhlednu Vokurka v Heřmanicích, Růženku u Děčína a také Boží vyhlídku nad Božím Darem.

Vyhlídka Špička na Malém Špičáku je celoročně volně přístupná.

Náš tip na ubytování

Plánujete navštívit vyhlídku Špička na Malém Špičáku? Co takhle prozkoumat i výlety v okolí? Pro tenhle případ pro vás máme pár tipů, kde se ubytovat:

Recenze

Vyhlídka Špička na Malém Špičáku ještě nemá žádné hodnocení. Buď první a přidej ho

Přidat hodnocení nebo fotku

Akce a zážitky (ukázat všechny)

  • středa
  • odpoledne12 až 18 hod.
  • čtvrtek
  • odpoledne12 až 18 hod.
  • pátek
  • odpoledne12 až 18 hod.

Detailní předpověď počasí

Doporučená délka návštěvy: max na 1 hodinu
(2 hodnocení) A jaké je tvé hodnocení?

Vstup:

volně přístupné
celoročně otevřeno

Tanvald, Malý Špičák


Podobné výlety