TuristickaMapa.cz - Výlety a nejkrásnější místa ČeskaTiské stěny

foto: cz.depositphotos.com

770 z 1051 nejlépe hodnocených výletů v ČR

Skalní město Tiské stěny se nachází na Ústecku poblíž hranic s Německem. Podmanivě krásný labyrint pískovcových skalních útvarů je oblíbenou turistickou destinací i lákadlem pro horolezce. A také pro filmaře - zdejší scenérie se staly kulisou pro film Letopisy Narnie.

Facebook Twitter Seznam

Další příroda v Ústeckém kraji nebo skály v Ústeckém kraji

Pískovcový masív Tisá – Tiské stěny se nachází nedaleko města Tisá v CHKO Labské pískovce. Jméno Tisá město i skály získaly podle tisů, které zde již od 16. století hojně rostly.

Pískovcové věže nejrůznějších tvarů, často i velmi prapodivných, dnes budí zájem mezi výletníky. Ovšem nebylo tomu tak vždy - místní usedlíci se ještě na konci 18. století těmto místům vyhýbali, neboť věřili, že skalní útvary jsou výtvorem ďáblovým. Byť strach ze skalního města vzal za své s rozvojem turismu, dodnes se o Tiských stěnách traduje i několik pověstí.

Video: Tiské stěny - Skalní město z Letopisů Narnie @Petr Podroužek

Malé stěny a Velké stěny

Tiské stěny se nachází v nadmořské výšce až 613 metrů a tak nabízí vskutku malebné výhledy. Těch se dočkáte na obou prohlídkových trasách zvaných Velké stěny a Malé stěny. Oba okruhy lze zvládnout během jednoho dne, a to i s dětmi. Tyto dvě části areálu spojuje naučná stezka dlouhá zhruba 3 kilometry. Projít kratší okruh Malých stěn trvá hodinu, delší okruh Velkých stěn zabere zhruba dvě hodiny.

Na cestě po Tiských stěnách uvidíte nejrůznější skalní věže a sloupy různorodých tvarů a mohutností, úzké soutěsky, rokle i skalní brány a balvany. A každý z těchto útvarů nese jméno - potkáte tu třeba Herkulese, Slony, Orlí hlavy, Cikánský tábor, Tančícího medvěda, Starostu, Hubeného doktora, Želvu, Napoleonovu botu, Kuří nožky nebo Sťatého majora. Fantazii se opravdu meze nekladou.

Trpaslíci a skřítkové z Tiských stěn

Tiské stěny se objevily ve fantastické filmové sáze Letopisy Narnie. Ovšem fantazii lidí jitřily zdejší skály ještě mnohem...

Otevírací doba

  • Přírodní památka Tiské stěny je celoročně přístupná
  • Vstupné do skal je 30 Kč, snížené 15 Kč
  • Parkování: parkoviště se nacházejí v obci Tisá (poblíž kostela a u turistické chaty)

Náš tip na ubytování

Plánujete navštívit Tiské stěny? Co takhle prozkoumat i výlety v okolí? Pro tenhle případ pro vás máme pár tipů, kde se ubytovat:

Recenze

Tiské stěny ještě nemá žádné hodnocení. Buď první a přidej ho

Přidat hodnocení nebo fotku

Akce a zážitky (ukázat všechny)

  • středa
  • odpoledne12 až 18 hod. -1°
  • čtvrtek
  • odpoledne12 až 18 hod.
  • pátek
  • odpoledne12 až 18 hod.

Detailní předpověď počasí

Doporučená délka návštěvy: výlet na půl dne
(1 hodnocení) A jaké je tvé hodnocení?

Vstup:

dospělí 30 Kč / snížené 15 Kč
celoročně otevřeno

Tisá, Tiské stěny


Podobné výlety