TuristickaMapa.cz - Výlety a nejkrásnější místa ČeskaZámek Velké Březno

foto: cz.depositphotos.com

724 z 1062 nejlépe hodnocených výletů v ČR

Státní zámek Velké Březno patří mezi nejmladší a nejmenší zámky u nás, ale co do půvabu mu nic nechybí. Novorenesanční zámek Velké Březno na Ústecku je obklopen i nádherným přírodním anglickým parkem.

Facebook Twitter Seznam

Další památky v Ústeckém kraji nebo zámek v Ústeckém kraji

Zámek Velké Březno byl postaven v polovině 19. století na popud hraběte Karla Chotka z Chotkova a Vojnína, tehdejšího nejvyššího purkrabího Českého království.

Původní zámek měl punc pozdního rakouského empíru, než jej na přelomu 19. a 20. století Chotkův vnuk nechal přestavět do romantické neorenesance. Právě tuto podobu zámku mohou při návštěvě Velkého Března dnešní výletníci obdivovat.

Video: Zámek Velké Březno @Destinační agentura České středohoří

Život šlechtické rodiny Chotků na konci 19. století připomenou nádherně zařízené zámecké interiéry s dobovým vybavením. To je zhruba doba, kdy zde pobývala vnučka zakladatele zámku Žofie Chotková, která se později stala manželkou následníka habsburského trůnu Ferdinanda d´Este. Žofie s Ferdinandem byli v roce 1914 zastřeleni při sarajevském atentátu, jenž se stal záminkou k vypuknutí 1. světové války.

Chotkové vlastnili zámek až do roku 1945, kdy jim byl na základě Benešových dekretů zabaven. Poté stavba sloužila jako dětský domov, politická škola i sklad Československé lidové armády. Pro veřejnost se Státní zámek Velké Březno otevřel v 80. letech. Kromě nádherných reprezentačních sálů určitě stojí za návštěvu i anglický přírodní park, který je na Ústecku vskutku ojedinělým.

Otevírací doba

  • květen - září: út–ne / 10:00 – 17:00
  • říjen: so–ne / 10:00 – 15:00

Náš tip na ubytování

Plánujete navštívit Zámek Velké Březno? Co takhle prozkoumat i výlety v okolí? Pro tenhle případ pro vás máme pár tipů, kde se ubytovat:

Recenze

Zámek Velké Březno ještě nemá žádné hodnocení. Buď první a přidej ho

Přidat hodnocení nebo fotku

Akce a zážitky (ukázat všechny)

  • neděle
  • večer18 až 00 hod.
  • pondělí
  • odpoledne12 až 18 hod. 10°
  • úterý
  • odpoledne12 až 18 hod.

Detailní předpověď počasí

Doporučená délka návštěvy: max na 1 hodinu
(1 hodnocení) A jaké je tvé hodnocení?

Vstup:

160 Kč / snížené 130 Kč / děti 50 Kč
Šlechtické rody

Podobné výlety