Muzeum v přírodě Zubrnice

foto: cz.depositphotos.com

946 z 1080 nejlépe hodnocených výletů v ČR

Muzeum v přírodě Zubrnice na Ústecku představuje lidovou architekturu a kulturu z přelomu 19. a 20. století. Historická vesnice Zubrnice je tak krásnou ukázkou lidových staveb v malebném klínu kopců Českého středohoří.

Facebook Twitter Seznam
Reklama

Další městské památky v Ústeckém kraji nebo skanzen v Ústeckém kraji

Muzeum v přírodě v Zubrnicích bylo otevřeno veřejnosti v roce 1988, jedná se tak o jedno z nejmladších muzeí svého druhu v České republice. Vznik muzea byl iniciován právě pro záchranu významných lidových, ale i technických a sakrálních staveb.

Ve skanzenu Zubrnice tak najdete nejen roubené domy a staré zděné stavby, ale i vodní mlýn, nebo třeba kostel sv. Máří Magdaleny v Zubrnicích, kterému hrozilo stržení. Zachovalé stavby ve zdejším skanzenu nepochází jen ze Zubrnic. Mezi památkami lidového stavitelství najdeme také další zachráněné vesnické stavby, které sem byly převezeny z dalších míst Českého středohoří.

Video: Muzeum v přírodě Zubrnice @Ústecký kraj

Návštěvníci Muzea v přírodě Zubrnice mohou obdivovat lidovou architekturu a také poznat lidovou kulturu prostřednictvím expozic o chmelařství, vesnickém obchodu i poválečné vesnické školy. Připomeňte si i vy návštěvou skanzenu jak se lidem žilo a pracovalo na hospodářských usedlostech v krásné krajině Českého středohoří.

Otevírací doba

  • červenec + srpen: Út - Ne / 9:00 – 18:00
  • září: Út - Ne / 9:00 – 17:00
  • říjen: So + Ne / 10:00 – 16:00

Mimosezónní vstup (leden – březen, listopad – prosinec) – prohlídka mimo otevírací dobu/sezónu je možná pouze pro min. 10 osob po předchozí telefonické/mailové domluvě

Náš tip na ubytování

Plánujete navštívit Muzeum v přírodě Zubrnice? Co takhle prozkoumat i výlety v okolí? Pro tenhle případ pro vás máme pár tipů, kde se ubytovat:

Kde se tu vykoupat? (ukázat vše)

Recenze

Muzeum v přírodě Zubrnice ještě nemá žádné hodnocení. Buď první a přidej ho

Přidat hodnocení nebo fotku

Akce a zážitky (ukázat všechny)

  • pondělí
  • odpoledne12 až 18 hod. 29°
  • úterý
  • odpoledne12 až 18 hod. 28°
  • středa
  • odpoledne12 až 18 hod. 27°

Detailní předpověď počasí

Doporučená délka návštěvy: 2 hodiny
(1 hodnocení) A jaké je tvé hodnocení?

Vstup:

dospělí 160 Kč / snížené 140 Kč / děti do 6 let zdarma

Zubrnice, Muzeum v přírodě Zubrnice

Reklama

Podobné výlety