Přidej se k nám...

V roce 1524 byla dokončena výstavba nejstarší zámecké budovy v Benešově nad Ploučnicí, a v roce 2024 to je tedy přesně 500 let, co si tuto slávu připomínáme.

Facebook Twitter Seznam

Termín konání akce

28březenčtvrtek 10:00
-
30říjenstředa 15:00
Reklama

V rámci tohoto výročí si pro návštěvníky zámek přichystal mnoho speciálních akcí. V první řadě se jedná o slavnostní zahájení panelové výstavy, která bude pro návštěvníky volně přístupná v prostorách pokladny Horního zámku. Zahájení výstavy proběhne v den zahájení sezony, tj. 28. března 2024.

Ve stejný den od 12.00 hodin se uskuteční speciální prohlídka Horního zámku, kterou povede přímo paní kastelánka Mgr. Renata Křížková. Ta kromě historie zámku upozorní návštěvníky na stavební vývoj a představí využití budovy během několika staletí až do současnosti.

Podobné kastelánské prohlídky, které ale poté návštěvníka zavedou ještě do kostela Narození Panny Marie, se uskuteční 13. července 2024 a 17. srpna 2024.

Pro návštěvníky a sběratele budou poté na pokladně zámku k sehnání i speciální turistické suvenýry s tématikou výročí oslav 500 let Horního zámku, například turistické zámky či turistické vizitky.

Místo konání

Další akce v Ústeckém kraji

Vstup:

dle pořadatele

Benešov nad Ploučnicí, Zámek Benešov nad Ploučnicí

Reklama

Kulturní události v okolí


Tipy na výlet