TuristickaMapa.cz - Výlety a nejkrásnější místa ČeskaZámek Světlá nad Sázavou

foto: cz.depositphotos.com

548 z 1073 nejlépe hodnocených výletů v ČR

Zámek Světlá nad Sázavou dýchá více než 600letou historií. Zámek nabízí nejen zajímavé prohlídky, ale i možnost ubytování v nádherně zrekonstruovaných apartmánech či občerstvení v zámecké kavárně.

Facebook Twitter Seznam
Reklama

Fotografie místa (6)

Další zámek na Vysočině nebo novorenesance na Vysočině

Zámek Světlá nad Sázavou začal psát svůj příběh již na konci 14. století. Tehdy na levém břehu Sázavy nechal Štěpán ze Šternberka postavit středověkou tvrz chráněnou příkopy. Tehdejší panství měli Šternberkové v zástavě od kláštera ve Vilémově, a tak když klášter zanikl roku 1421, přešla Světlá a veškeré zdejší majetky na českého krále.

Až další majitelé tvrze - Trčkové z Lípy - nechali tvrz přestavět. A tak od roku 1567 stojí zde ve Světlé nad Sázavou zámeček. V průběhu let prošel i dalšími úpravami, a to v duchu empirismu a později také novorenesance, což je také dnešní podoba zámku Světlá nad Sázavou.

Video: Zámek Světlá nad Sázavou @Dusano2011

Zámek Světlá nad Sázavou je od roku 2014 částečně zpřístupněn veřejnosti novým soukromým majitelem, který památce vdechl nový život. V současnosti, tedy od roku 2022, patří zámek Světlá vinaři a hoteliéru Ing. Jiřímu Marianovi. Se změnou majitele se zpřístupňují další zámecké prostory, které prošly citlivou rekonstrukcí se snahou zachovat historickou hodnotu místa.

Dnes si můžete prohlédnout nádherné zámecké interiéry hned s několika expozicemi. Dozvíte se o historii šlechtických rodů, i o tom, jak se na zámku žilo za první republiky. Prohlédnout si můžete i expozici historického evropského skla, historických hodin a od roku 2023 i zbrusu novou expozici věnovanou koloniálnímu obchodu a řemeslu počátku 20. století.

Na zámku Světlá nad Sázavou se kromě toho můžete také ubytovat, navštívit zámeckou kavárnu v prostorách renesančního křídla zámku, anebo zavítat do nádherného anglického parku či oranžerie s jeskyní.

Otevírací doba zámku Světlá nad Sázavou

  • Otevřeno po celý rok: úterý - neděle 10:00 - 17:00

Náš tip na ubytování

Plánujete navštívit Zámek Světlá nad Sázavou? Co takhle prozkoumat i výlety v okolí? Pro tenhle případ pro vás máme pár tipů, kde se ubytovat:

Recenze

Zámek Světlá nad Sázavou ještě nemá žádné hodnocení. Buď první a přidej ho

Přidat hodnocení nebo fotku

Akce a zážitky (ukázat všechny)

  • sobota
  • večer18 až 00 hod. 13°
  • neděle
  • odpoledne12 až 18 hod. 20°
  • pondělí
  • odpoledne12 až 18 hod. 22°

Detailní předpověď počasí

Doporučená délka návštěvy: max na 1 hodinu
(1 hodnocení) A jaké je tvé hodnocení?

Vstup:

dospělí 190 Kč / snížené 150 Kč / rodinné 480 Kč (1 expozice)
celoročně otevřeno
Reklama

Podobné výlety