TuristickaMapa.cz - Výlety a nejkrásnější místa ČeskaZámek Loučeň

foto: cz.depositphotos.com

581 z 1073 nejlépe hodnocených výletů v ČR

Neobyčejné zámecké prohlídky v kostýmech i unikátní labyrintárium. Romantický barokní zámek Loučeň je oblíbeným cílem cestovatelů nejen ve středních Čechách.

Facebook Twitter Seznam
Reklama

Další zámek ve středních Čechách nebo romantika ve středních Čechách

Zámek Loučeň vyrostl na místě středověké tvrze ze 13. století. Původní tvrz byla během třicetileté války zpustošena saskými, švédskými i císařskými vojsky. Až poté se Loučeň dočkala zámecké podoby - tu na počátku 18. století zrealizoval rod Valdštejnů. Za panování Thurn-Taxisů v 19. století získala Loučeň také rozlehlý anglický park.

Zajímavostí je, že zámek Loučeň hostil za svou historii celou řadu známých osobností - mezi nimi najdeme nejen císaře Františka I. nebo ruského cara Alexandra I., ale i spisovatele Marka Twaina, básníka Rainera Maria Rilkeho, skladatele Bedřicha Smetanu či dceru prvního československého prezidenta Alici Masarykovou.

Video: Zámek Loučeň a jeho bludiště @Zámek Loučeň

Dnes zámek Loučeň patří soukromníkům, manželům Šrámkovým. Zámek Loučeň je ovšem veřejnosti přístupný, a to celoročně. Jako jediný zámek v České republice se věnuje šlechtickému rodu Thurn-Taxisů. Zámkem provází komorník, kastelán či kněžka - tedy kostýmovaní průvodci, kteří zajímavou formou představují život šlechticů, kteří tyto prostory obývali před 100 lety.

Kromě toho v zámku narazíte na speciální dětské či čokoládové prohlídky, ale i pikniky v zámeckém parku, soutěže a programy o zámeckých slavnostech. Zámecký areál nabízí také ubytování.

Otevírací doba zámku Loučeň

  • všední den: 12:00, 14:00 a 16:00
  • víkendy 11:00 - 16:00
  • speciální večerní prohlídky v sobotu 18:00

Zámecký areál je otevřen denně 10:00 - 17:00.

Náš tip na ubytování

Plánujete navštívit Zámek Loučeň? Co takhle prozkoumat i výlety v okolí? Pro tenhle případ pro vás máme pár tipů, kde se ubytovat:

Recenze

Zámek Loučeň ještě nemá žádné hodnocení. Buď první a přidej ho

Přidat hodnocení nebo fotku

Akce a zážitky (ukázat všechny)

  • neděle
  • večer18 až 00 hod. 14°
  • pondělí
  • odpoledne12 až 18 hod. 23°
  • úterý
  • odpoledne12 až 18 hod. 21°

Detailní předpověď počasí

Doporučená délka návštěvy: 2 hodiny
(1 hodnocení) A jaké je tvé hodnocení?

Vstup:

dospělí 255 Kč / snížené 190 Kč / prohlídka parku 100 Kč
celoročně otevřeno
Reklama

Podobné výlety