TuristickaMapa.cz - Výlety a nejkrásnější místa ČeskaZámek Berchtold

foto: cz.depositphotos.com

537 z 1068 nejlépe hodnocených výletů v ČR

Zámek Berchtold se nachází ve Vidovicích kousek od Prahy. Svůj název získal zámek podle Otokara Berchtolda, jednoho z hraběcích majitelů zámku, jehož erb byl nalezen při nedávné rekonstrukci.

Facebook Twitter Seznam

Další pro děti ve středních Čechách nebo památky ve středních Čechách

Vidovický zámek byl postaven v roce 1877. Panství ve Vidovicích má ovšem historii mnohem hlubší. O panském sídle a jejich pánech s přídomkem z Vidovic se dozvídáme již ve 14. století. Původní sídlo ovšem zaniklo pravděpodobně již za husitských bouří. Zámek Berchtold se tak svým vznikem řadí mezi nejmladší zámky ve středních Čechách.

Ve 20. století byl zámek Berchtold zestátněn a využíván Československou armádou pro účely protivzdušné obrany Prahy. Během působení armády byl zámek v podstatě zdevastován. V 90. letech zámek Berchtold získala soukromá firma, která se ovšem zadlužila a památku nechala chátrat.

Video: Prezentační video Hotelu zámek Berchtold

Nová éra: Hotel zámek Berchtold

Skutečná spása přišla až o pár let později, v roce 2005, kdy zámek získali noví majitelé, kteří se z něj rozhodli vytvořit mnohoúčelový areál. Zámek Berchtold zrekonstruovali, rozšířili park, v zámecké zahradě vytvořili výstavu miniatur českých hradů i s dětským hřištěm, postavili sportovní centrum. Samotný zámek funguje jako hotel a restaurace.

Přízemí zámku Berchtold je ovšem zpřístupněné veřejnosti a návštěvníci zde najdou hned několik expozic. Mezi nimi třeba téma historie Kunic (jejíž součástí jsou Vidovice), expozice zbraní, trofejí, hudebních nástrojů či krojů a mnoho dalšího.

Kromě toho se zde konají pravidelné zámecké prohlídky a další akce, včetně koncertů a divadelních představení. V okolí zámku se nachází přírodní park Velkopopovicko a zámeckým areálem vedou také cyklotrasy.

Otevírací doba zámku Berchtold

Komentované prohlídky zámku Berchtold a muzea

  • sobota - neděle: vždy od 11:00 a od 13:00
  • Nahlédnout do zámeckých prostor můžete v době 8:00 - 17:00

Dětský ráj a Zámecký park

  • denně přístupné: 8:00 - 19:00

Náš tip na ubytování

Plánujete navštívit Zámek Berchtold? Co takhle prozkoumat i výlety v okolí? Pro tenhle případ pro vás máme pár tipů, kde se ubytovat:

Recenze

Zámek Berchtold ještě nemá žádné hodnocení. Buď první a přidej ho

Přidat hodnocení nebo fotku

Akce a zážitky (ukázat všechny)

  • úterý
  • odpoledne12 až 18 hod. 12°
  • středa
  • odpoledne12 až 18 hod. 10°
  • čtvrtek
  • odpoledne12 až 18 hod. 10°

Detailní předpověď počasí

Doporučená délka návštěvy: 2 hodiny
(1 hodnocení) A jaké je tvé hodnocení?

Vstup:

dospělí 120-190 Kč / děti 90-130 Kč (dle typu prohlídky a sezóny)
celoročně otevřeno
Šlechtické rody

Mnichovice, Kunice - Vidovice


Podobné výlety