TuristickaMapa.cz - Výlety a nejkrásnější místa ČeskaZámek Frýdek

foto: cz.depositphotos.com

559 z 1073 nejlépe hodnocených výletů v ČR

Zámek Frýdek v centru Frýdku-Místku býval dříve gotickým strážním hradem. Dnešní zámek na ostrohu nad řekou Ostravicí láká na výstavy i muzejní sbírky.

Facebook Twitter Seznam
Reklama

Další muzeum v Moravskoslezském kraji nebo zámek v Moravskoslezském kraji

Řeka Ostravice tvořila zemskou hranici mezi Moravou a Slezskem a tak bylo přirozené, že poblíž tohoto místa byl postaven frýdecký hrad. Postavit jej nechal Kazimír I. z rodu Piastoviců v první polovině 14. století. Hrad měl přirozeně poskytovat ochranu nejen zemské hranice, ale i města Frýdek, jenž vznikalo společně s hradem. Friedeck, jak se městu i hradu říkalo, vzniklo ze spojení dvou staroněmeckých výrazů: vriede pro opevňování a ecke pro ostroh.

Video: Frýdecký zámek a jeho krásy @Muzeum Beskyd Frýdek - Místek

Renesanční přestavbu gotického hradu Frýdek na zámek započali Pernštejnové a v 16. století ji úspěšně dokončili Bruntálští z Vrbna. Tím stavební úpravy nekončily - zásadní přestavbu si vyžádaly následky třicetileté války, ale i požáru, který v roce 1688 postihl celé město. Kvůli častým přestavbám hradu i zámku tak již dnes nevíme, jakou mohl mít hrad Frýdek svou původní podobu.

Po roce 1918 byl zámek Frýdek zestátněn a jeho prostory byly užívány jako úřady a kanceláře. Od 60. let je sem trvale umístěna expozice muzea - a to zde sídlí dodnes. Muzeum Beskyd Frýdek-Místek nabízí nejen zámecký okruh, ale i další expozice věnované městu Frýdek-Místek, propojenosti přírody a lidské činnosti v Beskydech, mariánskému poutnímu místu v sakristii kaple sv. Barbory a zdejší památník Óndry Łysohorského se věnuje životu a dílu tohoto frýdeckého rodáka.

Frýdecké shazování kozla

Ještě do doby nedávné panoval ve Frýdku podivný zvyk - shazování kozla ze zámecké věže. Proč se každoročně tato krutá...

Otevírací doba zámku Frýdek

  • květen - říjen: úterý - pátek 9:00 - 17:00 / víkend 10:00-17:00
  • listopad - duben: úterý - pátek 9:00 - 17:00 / víkend 13:00-17:00

Náš tip na ubytování

Plánujete navštívit Zámek Frýdek? Co takhle prozkoumat i výlety v okolí? Pro tenhle případ pro vás máme pár tipů, kde se ubytovat:

Recenze

Zámek Frýdek ještě nemá žádné hodnocení. Buď první a přidej ho

Přidat hodnocení nebo fotku

Akce a zážitky (ukázat všechny)

  • neděle
  • večer18 až 00 hod. 17°
  • pondělí
  • odpoledne12 až 18 hod. 22°
  • úterý
  • odpoledne12 až 18 hod. 21°

Detailní předpověď počasí

Doporučená délka návštěvy: max na 1 hodinu
(1 hodnocení) A jaké je tvé hodnocení?

Vstup:

dospělí 100 Kč / snížené 70-95 Kč / děti 50 Kč
celoročně otevřeno
Reklama

Podobné výlety