TuristickaMapa.cz - Výlety a nejkrásnější místa ČeskaHorní tvrz Kestřany

foto: cz.depositphotos.com

851 z 1073 nejlépe hodnocených výletů v ČR

Horní tvrz Kestřany je unikátně zachovalá pozdně gotická tvrz, která zaujala nejednoho historika, architekta i filmaře. Středověká tvrz láká i na bohatý kulturní program.

Facebook Twitter Seznam
Reklama

Další tvrz v jižních Čechách nebo památky v jižních Čechách

Tvrz Kestřany byla založena v druhé polovině 13. století. Její zakladatelé Kestřanští z Kestřan užívali tvrz jako své panské sídlo až do konce 15. století, kdy celé panství odkoupili páni ze Švamberka. A právě za Švamberků získala tvrz dnešní podobu.

Horní tvrz Kestřany ovšem časem přestala být oblíbeným sídlem a šlechtici se tak postupně přesunuli do pohodlnější zámecké stavby. Tvrz ovšem nebyla zcela opuštěna a plnila nadále účely hospodářské. V minulém století se sem vrací také nájemníci, kteří zde bydleli až do 70. let.

Video: Kestřany, Horní a Dolní tvrze @Jihočeské víkendy

Zajímavostí na Horní tvrzi Kestřany je především to, že nedošlo k její přestavbě na zámek či k jiné velké stavební úpravě od dob pozdního středověku - a tak se Horní tvrz Kestřany dochovala v podstatě ve své původní pozdně gotické podobě. Z toho důvodu je často vyhledávána architekty, její kouzlo ovšem objevili i tvůrci filmů. Horní tvrz Kestřany tak poznáte například z vánočního snímku Pravý rytíř nebo z pohádky Jestřábí moudrost.

Horní tvrz Kestřany sice ještě potřebuje zásadní opravy, i tak to ale v ní žije bohatým kulturním životem. Nadšení soukromí majitelé objekt zpřístupnili a pořádají zde pro veřejnost večerní prohlídky, historické slavnosti a tvořivé akce různých druhů.

Otevírací doba

  • duben – říjen: denně 9:00 – 19:00
  • listopad – březen: denně 9:00 – 17:00

Recenze

Horní tvrz Kestřany ještě nemá žádné hodnocení. Buď první a přidej ho

Přidat hodnocení nebo fotku

Akce a zážitky (ukázat všechny)

  • sobota
  • večer18 až 00 hod. 14°
  • neděle
  • odpoledne12 až 18 hod. 19°
  • pondělí
  • odpoledne12 až 18 hod. 23°

Detailní předpověď počasí

Doporučená délka návštěvy: max na 1 hodinu
(1 hodnocení) A jaké je tvé hodnocení?

Vstup:

70 Kč, snížené 40 Kč, děti do 6 let zdarma
celoročně otevřeno
Reklama

Podobné výlety