TuristickaMapa.cz - Výlety a nejkrásnější místa ČeskaZámek Sokolov

foto: cz.depositphotos.com

462 z 1027 nejlépe hodnocených výletů v ČR

Zámek Sokolov je klasicistní zámek ve stejnojmenném městě nedaleko Karlových Varů. Velké čtyřkřídlé sídlo se čtyřmi nárožními věžemi dnes slouží jako muzeum.

Facebook Twitter Seznam

Fotografie místa (4)

První vodní tvrz byla v Sokolově vybudován již ve 13. století. Základem dnešního zámeckého sídla je ovšem až pozdější gotická stavba, vybudovaná ke konci 15. století rodem Šliků. V roce 1621 Šlikové o svůj majetek přišli, a to kvůli účasti na stavovském povstání, jehož byl Jan Albín Šlik dokonce vůdcem a byl proto nucen odejít do vyhnanství.

Zámek Sokolov následně získali Nosticové, kteří jej drželi až do roku 1945. Během té doby sokolovský zámek ustál boje třicetileté války, obléhání a vypálení celého města. Zkázu mu přineslo švédské vojsko, které zámek dobylo hned dvakrát - a při druhém úspěšném tažení jej nechali vypálit a nenávratně zničit. Z jeho ruin se pak v roce 1663 zrodilo nové panské sídlo, a to v barokním stylu. Současná klasicistní podoba sokolovského zámku pak pochází z počátku 19. století.

Video: Zámek Sokolov @Jan

Zámek Sokolov funguje od 60. let jako muzeum. Dnes zde najdeme expozice Muzea Sokolov, které zde prezentuje historii regionu, těžbu a zpracování rud, hornictví, výrobu porcelánu a skla a další návazné výroby. Na zámku je zpřístupněná část přibližující také historii rodu Nosticů, další expozice je věnována také tvorbě malíře Davida Friedmanna, který na Sokolovsku působil.

Otevírací doba

  • Muzeu Sokolovotevřeno po celý rok
  • středa - neděle: 9:00 - 12:00, 13:00 - 17:00

Náš tip na ubytování

Plánujete navštívit Zámek Sokolov? Co takhle prozkoumat i výlety v okolí? Pro tenhle případ pro vás máme pár tipů, kde se ubytovat:

Recenze

Zámek Sokolov ještě nemá žádné hodnocení. Buď první a přidej ho

Přidat hodnocení nebo fotku

Akce a zážitky (ukázat všechny)

  • úterý
  • odpoledne12 až 18 hod. 24°
  • středa
  • odpoledne12 až 18 hod. 16°
  • čtvrtek
  • odpoledne12 až 18 hod. 16°

Detailní předpověď počasí

Doporučená délka návštěvy: max na 1 hodinu
(1 hodnocení) A jaké je tvé hodnocení?

Vstup:

dospělí 60 Kč / snížené 30 Kč / děti do 6 let zdarma
Zmapováno 12.6.2023TaRamka

Sokolov, Zámek Sokolov


Podobné výlety