TuristickaMapa.cz - Výlety a nejkrásnější místa ČeskaZámek Sokolov

foto: cz.depositphotos.com

895 z 1068 nejlépe hodnocených výletů v ČR

Zámek Sokolov je klasicistní zámek ve stejnojmenném městě nedaleko Karlových Varů. Velké čtyřkřídlé sídlo se čtyřmi nárožními věžemi dnes slouží jako muzeum.

Facebook Twitter Seznam

Fotografie místa (4)

Další zámek v Karlovarském kraji nebo památky v Karlovarském kraji

První vodní tvrz byla v Sokolově vybudován již ve 13. století. Základem dnešního zámeckého sídla je ovšem až pozdější gotická stavba, vybudovaná ke konci 15. století rodem Šliků. V roce 1621 Šlikové o svůj majetek přišli, a to kvůli účasti na stavovském povstání, jehož byl Jan Albín Šlik dokonce vůdcem a byl proto nucen odejít do vyhnanství.

Zámek Sokolov následně získali Nosticové, kteří jej drželi až do roku 1945. Během té doby sokolovský zámek ustál boje třicetileté války, obléhání a vypálení celého města. Zkázu mu přineslo švédské vojsko, které zámek dobylo hned dvakrát - a při druhém úspěšném tažení jej nechali vypálit a nenávratně zničit. Z jeho ruin se pak v roce 1663 zrodilo nové panské sídlo, a to v barokním stylu. Současná klasicistní podoba sokolovského zámku pak pochází z počátku 19. století.

Video: Zámek Sokolov @Jan

Zámek Sokolov funguje od 60. let jako muzeum. Dnes zde najdeme expozice Muzea Sokolov, které zde prezentuje historii regionu, těžbu a zpracování rud, hornictví, výrobu porcelánu a skla a další návazné výroby. Na zámku je zpřístupněná část přibližující také historii rodu Nosticů, další expozice je věnována také tvorbě malíře Davida Friedmanna, který na Sokolovsku působil.

Otevírací doba Muzea Sokolov

  • středa - neděle: 9:00 - 12:00 / 13:00 - 17:00

Náš tip na ubytování

Plánujete navštívit Zámek Sokolov? Co takhle prozkoumat i výlety v okolí? Pro tenhle případ pro vás máme pár tipů, kde se ubytovat:

Recenze

Zámek Sokolov ještě nemá žádné hodnocení. Buď první a přidej ho

Přidat hodnocení nebo fotku

Akce a zážitky (ukázat všechny)

  • pondělí
  • odpoledne12 až 18 hod. 15°
  • úterý
  • odpoledne12 až 18 hod. 10°
  • středa
  • odpoledne12 až 18 hod. 10°

Detailní předpověď počasí

Doporučená délka návštěvy: max na 1 hodinu
(1 hodnocení) A jaké je tvé hodnocení?

Vstup:

dospělí 80 Kč / snížené 40 Kč / děti do 6 let zdarma
celoročně otevřeno

Sokolov, Zámek Sokolov


Podobné výlety