TuristickaMapa.cz - Výlety a nejkrásnější místa ČeskaZámek Slezské Rudoltice

foto: cz.depositphotos.com

507 z 1074 nejlépe hodnocených výletů v ČR

Zámek Slezské Rudoltice se nachází na hranicích s Polskem v Jesenické oblasti. Barokní zámek s dominantní vstupní věží je obklopený parkem s rybníčkem. Zámeček býval významným kulturním centrem Slezska a i proto se mu často říkávalo Slezské Versailles.

Facebook Twitter Seznam
Reklama

Další památky v Moravskoslezském kraji nebo zámek v Moravskoslezském kraji

Zámek Slezské Rudoltice byl vybudován v polovině 16. století na místě původní středověké tvrze. Renesanční zámeček následně prošel barokními úpravami na počátku 18. století. V této době se zámek dočkal také největšího rozkvětu, o něž se zasloužil jeho tehdejší majitel hrabě Albert Josef z Hodic.

Tento významný slezský šlechtic se zabýval historií, filozofií, cestováním i uměním a hlavně si užíval bohatý společenský život. Zámek Slezské Rudoltice měl v té době vlastní zámeckou kapelu, bylo zde divadlo, na zámecké slavnosti přijížděly známé osobnosti z umělecké a šlechtické sféry.

Nákladný život ovšem hraběte dohnal. Albert zbankrotoval a následně využil nabídky pruského krále Friedricha II a odstěhoval se do Postupimi. Po jeho smrti byly sbírky a vybavení zámeckých interiérů rozprodány a nádherná zahrada s mnoha sochami rozorána.

Video: Zámek Slezské Rudoltice @Vitezslav Novotný

V dalších letech už zámek Slezské Rudoltice nežil kulturou a společenským děním, přišel jeho úpadek. Byl zde například umístěn sklad obilí a tkalcovna. Během druhé světové války na zámku působila část Goebbelsova ministerstva propagandy a probíhal tu také výcvik Hitlerovy mládeže Hitlerjugend.

Po odchodu Němců byl zámek Slezské Rudoltice neobývaný a nadále chátral. Rekonstrukce v 70. a 80. letech umožnily fungování zámecké budovy pro účely zdravotnického zásobování. Až od roku 2004 zámek Slezské Rudoltice znovu ožívá kulturou a otevírá své dveře veřejnosti. V současnosti zámek nabízí stálé expozice i další pravidelné výstavy obrazů, fotografií a dalších uměleckých děl.

Otevírací doba zámku Slezské Rudoltice

  • květen - červen: sobota - neděle 10:00 - 17:00
  • červenec - srpen: úterý - neděle 10:00 - 17:00
  • září: sobota - neděle a svátky 10:00 - 17:00
  • mimo sezónu je možné domluvit prohlídku

Náš tip na ubytování

Plánujete navštívit Zámek Slezské Rudoltice? Co takhle prozkoumat i výlety v okolí? Pro tenhle případ pro vás máme pár tipů, kde se ubytovat:

Recenze

Zámek Slezské Rudoltice ještě nemá žádné hodnocení. Buď první a přidej ho

Přidat hodnocení nebo fotku

Akce a zážitky (ukázat všechny)

  • sobota
  • odpoledne12 až 18 hod. 21°
  • neděle
  • odpoledne12 až 18 hod. 25°
  • pondělí
  • odpoledne12 až 18 hod. 24°

Detailní předpověď počasí

Doporučená délka návštěvy: 2 hodiny
(1 hodnocení) A jaké je tvé hodnocení?

Vstup:

dospělí 150 Kč / snížené 100 Kč / děti 80 Kč
Reklama

Podobné výlety