TuristickaMapa.cz - Výlety a nejkrásnější místa ČeskaZámek Kunštát

foto: cz.depositphotos.com

333 z 1063 nejlépe hodnocených výletů v ČR

Zámek Kunštát se vypíná na kopci nad stejnojmenným moravským městem na Blanensku. Klasicistní zámek s pozůstatky románsko-gotického hradu patří mezi ty nejstarší na Moravě.

Facebook Twitter Seznam

Další památky na jižní Moravě nebo zámek na jižní Moravě

Počátky Kunštátu sahají až do první poloviny 13. století. Tehdy byl rodem pánů z Kunštátu založen pozdně románský hradní palác. Původně skromnější sídlo pánové z Kunštátu (a Poděbrad) postupně rozšiřovali až do počátku 16. století. Pobýval tu i mladý Jiří z Poděbrad ještě než se stal českým králem.

O renesanční přestavbu se zasloužili až další majitelé hradu, a to Černčičtí z Kácova. Až tehdy dostal hrad Kunštát podobu zámku. Klasicistní úpravy pak získal na přelomu 18. a 19. století díky svobodným pánům Honrichsům z Wolfswarffenu.

Video: Zámek Kunštát @Dusano2011

O tom, jak se žilo posledním šlechtickým majitelům zámku Kunštát, se dozvíte v prohlídkovém okruhu reprezentačních sálů jižního křídla. Do středověkých a renesančních prostor vás zavede okruh V erbu tří pruhů a s nejstarším stavebním a majetkoprávním vývojem kunštátského zámku seznamuje prohlídkový okruh Hrad.

Když na zámek Kunštát vyrazíte, musíte zavítat také do krásného zámeckému parku, jehož součástí je i zcela unikátní psí hřbitov z 19. století.

Otevírací doba

  • květen - září: úterý–neděle 10:00 – 16:00 (základní okruh)

Náš tip na ubytování

Plánujete navštívit Zámek Kunštát? Co takhle prozkoumat i výlety v okolí? Pro tenhle případ pro vás máme pár tipů, kde se ubytovat:

Recenze

Zámek Kunštát ještě nemá žádné hodnocení. Buď první a přidej ho

Přidat hodnocení nebo fotku

Akce a zážitky (ukázat všechny)

  • středa
  • odpoledne12 až 18 hod.
  • čtvrtek
  • odpoledne12 až 18 hod. 12°
  • pátek
  • odpoledne12 až 18 hod. 12°

Detailní předpověď počasí

Doporučená délka návštěvy: max na 1 hodinu
(1 hodnocení) A jaké je tvé hodnocení?

Vstup:

dospělí 180 Kč / snížené 140 Kč / děti 50 Kč

Podobné výlety