TuristickaMapa.cz - Výlety a nejkrásnější místa ČeskaZámek Kunštát

foto: cz.depositphotos.com

715 z 957 nejlépe hodnocených výletů v ČR

Zámek Kunštát se vypíná na kopci nad stejnojmenným moravským městem na Blanensku. Klasicistní zámek s pozůstatky románsko-gotického hradu patří mezi ty nejstarší na Moravě.

Facebook Twitter Seznam

Počátky Kunštátu sahají až do první poloviny 13. století. Tehdy byl rodem pánů z Kunštátu založen pozdně románský hradní palác. Původně skromnější sídlo pánové z Kunštátu (a Poděbrad) postupně rozšiřovali až do počátku 16. století. Pobýval tu i mladý Jiří z Poděbrad ještě než se stal českým králem.

O renesanční přestavbu se zasloužili až další majitelé hradu, a to Černčičtí z Kácova. Až tehdy dostal hrad Kunštát podobu zámku. Klasicistní úpravy pak získal na přelomu 18. a 19. století díky svobodným pánům Honrichsům z Wolfswarffenu.

Video: Zámek Kunštát @Dusano2011

O tom, jak se žilo posledním šlechtickým majitelům zámku Kunštát, se dozvíte v prohlídkovém okruhu reprezentačních sálů jižního křídla. Do středověkých a renesančních prostor vás zavede okruh V erbu tří pruhů a s nejstarším stavebním a majetkoprávním vývojem kunštátského zámku seznamuje prohlídkový okruh Hrad.

Když na zámek Kunštát vyrazíte, musíte zavítat také do krásného zámeckému parku, jehož součástí je i zcela unikátní psí hřbitov z 19. století.

Otevírací doba

  • květen - září: úterý–neděle 10:00 – 16:00 (základní okruh)

Náš tip na ubytování

Plánujete navštívit Zámek Kunštát? Co takhle prozkoumat i výlety v okolí? Pro tenhle případ pro vás máme pár tipů, kde se ubytovat:

Recenze

Zámek Kunštát ještě nemá žádné hodnocení. Buď první a přidej ho

Přidat hodnocení nebo fotku

Akce a zážitky (ukázat všechny)

  • pondělí
  • odpoledne12 až 18 hod. 20°
  • úterý
  • odpoledne12 až 18 hod. 18°
  • středa
  • odpoledne12 až 18 hod. 21°

Detailní předpověď počasí

Doporučená délka návštěvy: max na 1 hodinu
(1 hodnocení) A jaké je tvé hodnocení?

Vstup:

dospělí 180 Kč / snížené 140 Kč / děti 50 Kč
Zmapováno 25.3.2023TaRamka

Podobné výlety