TuristickaMapa.cz - Výlety a nejkrásnější místa ČeskaZámek Kamenice nad Lipou

foto: cz.depositphotos.com

873 z 1078 nejlépe hodnocených výletů v ČR

Klasicistní zámek Kamenice nad Lipou s dominující barokní věží leží mezi Pelhřimovem a Jindřichovým Hradcem. V zámeckém parku se nalézá 700 - 800 let stará památná lípa, podle níž nese jméno zámek i celá Kamenice.

Facebook Twitter Seznam
Reklama

Další zámek na Vysočině nebo klasicismus na Vysočině

Zámek Kamenice v průběhu času

Zámek Kamenice nad Lipou byl vystavěn v 16. století na místě dřívějšího gotického hradu. Původní renesanční zámek s hradními prvky získal v 19. století svou současnou klasicistní podobu.

Klasicistní přestavbu nechali provést poslední soukromí majitelé zámku Geymüllerové, kteří zde sídlili po několik generací. Po druhé světové válce ovšem byli přinuceni opustit své panství pro podezření z kolaborace s nacisty. Geymüllerové, kteří byli švýcarského původu, dostali pouze několik málo hodin na odchod. Soudy sice roku 1948 rodinu od nařčení očistily, přesto ale kamenický zámek již nikdy zpět nezískali. Od té doby patřil státu a v jeho prostorech byla umístěna dětská ozdravovna.

Video: Zámek Kamenice nad Lipou @Pelhřimov TV

Co vidět na zámku Kamenice

Zámek Kamenici nad Lipou ale čekaly velké změny - v roce 1998 se dostal do správy Uměleckoprůmyslového muzea v Praze a od roku 2004 je po rekonstrukci znovu otevřen veřejnosti i s několika expozicemi, které zabaví dospělé i dětské návštěvníky.

Najdete zde bohatou sbírku historických hraček, parních strojků a velkou hernu pro děti. Pro zájemce o design je přichystaná expozice nábytku 19. a 20. století.

Otevírací doba zámku Kamenice nad Lipou

  • leden - březen: zavřeno
  • duben: úterý - pátek 10:00 – 15:00 / sobota - neděle 10:00 – 17:00
  • květen - září: úterý - neděle 10:00 – 17:00
  • říjen: úterý - pátek 10:00 – 15:00 / sobota - neděle 10:00 – 17:00
  • listopad - prosinec: zavřeno

Náš tip na ubytování

Plánujete navštívit Zámek Kamenice nad Lipou? Co takhle prozkoumat i výlety v okolí? Pro tenhle případ pro vás máme pár tipů, kde se ubytovat:

Recenze

Zámek Kamenice nad Lipou ještě nemá žádné hodnocení. Buď první a přidej ho

Přidat hodnocení nebo fotku

Akce a zážitky (ukázat všechny)

Doporučená délka návštěvy: 2 hodiny
(1 hodnocení) A jaké je tvé hodnocení?

Vstup:

dospělí 150 Kč / snížené 60 Kč
Reklama

Podobné výlety