TuristickaMapa.cz


Pelhřimov - město památek i kuriozit

280 z 575 nejlépe hodnocených výletů v ČR

Historické centrum, obklopené hradbami a bránami. Ukázka všech historických slohů jen pár kroků od sebe. A hlavně - Muzeum rekordů a kuriozit, které je jediné svého druhu ve střední Evropě. To je město Pelhřimov.

Facebook Twitter Seznam
Fotografie místa (3)
  • Muzeum kuriozit
  • Pelhřimov - město památek i kuriozit
  • Pelhřimov - město památek i kuriozit

Město Pelhřimov nabízí mnohá vyžití pro velké i malé. Pelhřimov je přezdívané městem rekordů a právě Muzeum rekordů a kuriozit je největším lákadlem pro všechny návštěvníky. Celkem v pěti patrech Jihlavské brány najdete stovky největších, nejmenších, nejdelších, nejkratších a dalších všemožných exponátů, které mapují unikátní výkony českých i světových rekordmanů.

Tím ovšem rekordy nekončí - projít se můžete také stezkou s názvem Procházka českou knihou rekordů, na které uvidíte mimo jiné obří bublifuk či největší turistický rozcestník. Stezka spojuje muzeum s ojedinělou expozicí Zlaté české ručičky, kde můžete vidět více než 90 exponátů vyrobených ze zápalek a zápalkových hlaviček. I tato expozice je svou rozsáhlostí světovým unikátem.

Video: Muzeum rekordů a kuriozit Pelhřimov @Agentura Dobrý den

Muzeum rekordů a kuriozit je zajímavou atrakcí i pro děti. Dětské návštěvníky ovšem potěší (a také trochu postraší) také Pelhřimovské peklo a Muzeum strašidel.

I milovníci památek a architektury si přijdou v Pelhřimově na své - díky Stezce po stavebních slozích se můžete vydat na přehlídku architektury přímo na náměstí a jeho nejbližším okolí! Poznejte elegantní gotiku, renesanční objevení Antiky, zdobené baroko, geometrické kubistické nadšení, i moderní a chladný funkcionalismus.

Recenze
Pelhřimov - město památek i kuriozit ještě nemá žádné hodnocení. Buď první a přidej ho

Přidat hodnocení nebo fotku

Aktivity poblíž
  • Dnes
  • odpoledne12 až 18 hod. 12°
  • středa
  • odpoledne12 až 18 hod. 11°
  • čtvrtek
  • odpoledne12 až 18 hod. 12°

Detailní předpověď počasí

Doporučená délka návštěvy: výlet na půl dne
(1 hodnocení) A jaké je tvé hodnocení?
Vstup: Vstup do muzea 150Kč / 100Kč snížené / 390Kč rodinné
Zmapováno 4.8.2020TaRamka

Pelhřimov, Pelhřimov - město památek i kuriozit


Podobné výlety