TuristickaMapa.cz - Výlety a nejkrásnější místa ČeskaPelhřimov - město památek i kuriozit

95 z 1073 nejlépe hodnocených výletů v ČR

Historické centrum, obklopené hradbami a bránami. Ukázka všech historických slohů jen pár kroků od sebe. A hlavně - Muzeum rekordů a kuriozit, které je jediné svého druhu ve střední Evropě. To je město Pelhřimov.

Facebook Twitter Seznam
Reklama

Fotografie místa (5)

  • Muzeum kuriozit
  • Pelhřimov - město památek i kuriozit
  • Pelhřimov - město památek i kuriozit
  • Pelhřimov - město památek i kuriozit
  • Pelhřimov - město památek i kuriozit

Další památky na Vysočině nebo historický dům na Vysočině

Město Pelhřimov nabízí mnohá vyžití pro velké i malé. Pelhřimov je přezdívané městem rekordů a právě Muzeum rekordů a kuriozit je největším lákadlem pro všechny návštěvníky. Celkem v pěti patrech Jihlavské brány najdete stovky největších, nejmenších, nejdelších, nejkratších a dalších všemožných exponátů, které mapují unikátní výkony českých i světových rekordmanů.

Tím ovšem rekordy nekončí - projít se můžete také stezkou s názvem Procházka českou knihou rekordů, na které uvidíte mimo jiné obří bublifuk či největší turistický rozcestník. Stezka spojuje muzeum s ojedinělou expozicí Zlaté české ručičky, kde můžete vidět více než 90 exponátů vyrobených ze zápalek a zápalkových hlaviček. I tato expozice je svou rozsáhlostí světovým unikátem.

Video: Muzeum rekordů a kuriozit Pelhřimov @Agentura Dobrý den

Muzeum rekordů a kuriozit je zajímavou atrakcí i pro děti. Dětské návštěvníky ovšem potěší (a také trochu postraší) také Pelhřimovské peklo a Muzeum strašidel.

I milovníci památek a architektury si přijdou v Pelhřimově na své - díky Stezce po stavebních slozích se můžete vydat na přehlídku architektury přímo na náměstí a jeho nejbližším okolí! Poznejte elegantní gotiku, renesanční objevení Antiky, zdobené baroko, geometrické kubistické nadšení, i moderní a chladný funkcionalismus.

Recenze (1)

MimRecenzováno 25.4.2022
Úžasné Muzeum rekordů! Mají otevřeno každý den, stovky pozoruhodných exponátů, nestačili jsme se divit, co všechno český člověk dokáže, doporučuju, každý si tu najde to své včetně dětí. Vlídná obsluha, zahrada s obřími předměty a hezké náměstí.

Přidat hodnocení nebo fotku

Akce a zážitky (ukázat všechny)

Doporučená délka návštěvy: výlet na půl dne
(3 hodnocení) A jaké je tvé hodnocení?

Vstup:

Vstup do muzea 150Kč / 100Kč snížené / 390Kč rodinné

Pelhřimov, Pelhřimov - město památek i kuriozit

Reklama

Podobné výlety