TuristickaMapa.cz - Výlety a nejkrásnější místa ČeskaZámek Jaroslavice

foto: www.facebook.com, Martin Mostek

627 z 1074 nejlépe hodnocených výletů v ČR

Zámek Jaroslavice na Znojemsku pochází z 2. poloviny 16. století. Už v roce 1249 zde stával hrad znojemského purkrabího Bočka z Obřan, který později patřil pánům z Lipé.

Až v roce 1567 nechal hrabě Scipio z Archu hrad přestavět na rozlehlý renesanční zámek. V 17. století pak Jaroslavice barokně upravil italský stavitel Domenic Martinelli.

Facebook Twitter Seznam
Reklama

Fotografie místa (6)

Další zámek na jižní Moravě nebo architektura na jižní Moravě

Rozsáhlý čtyřkřídlý zámek s hranolovou gotickou věží patří díky arkádovému nádvoří mezi architektonicky nejhodnotnější renesanční památky v Česku.

Po 2. světové válce připadl zámek státu, který zde mezi lety 1949 až 1951 zřídil ženský tábor nucených prací. Po jeho zrušení objekt využívala armáda, která svou činností přispěla k současnému havarijnímu stavu. Po roce 1989 zámek získala obec a od té ho odkoupil rakouský lékař Sigurd Hochfellner.

O zámek ale zároveň usilují i potomci posledního soukromého vlastníka hraběte von Spee a možnou záchranu této cenné architektonické památky tak komplikuje mnohaletý spor o nevyjasněné vlastnictví.

Video: Jaroslavice u Znojma @Dominik Donát

Zámek Jaroslavice se objevil ve filmu Andělská tvář (2002) a seriálu Černí baroni (2003). Zámek je sice nepřístupný, ale samotná obec i okolí zámku rozhodně stojí za návštěvu. Svou atmosférou či vyhlídkou ze zámeckého vrchu se vám jistě dostatečně odmění.

Recenze

Zámek Jaroslavice ještě nemá žádné hodnocení. Buď první a přidej ho

Přidat hodnocení nebo fotku

Akce a zážitky (ukázat všechny)

  • sobota
  • odpoledne12 až 18 hod. 20°
  • neděle
  • odpoledne12 až 18 hod. 20°
  • pondělí
  • odpoledne12 až 18 hod. 25°

Detailní předpověď počasí

Doporučená délka návštěvy: max na 1 hodinu
(1 hodnocení) A jaké je tvé hodnocení?

Vstup:

památka je nepřístupná a v havarijním stavu
Reklama

Podobné výlety