TuristickáMapa.cz - Nejkrásnější místa Česka


Strašidelný zámek Draxmoor

foto: cz.depositphotos.com

574 z 822 nejlépe hodnocených výletů v ČR

Strašidelný zámek Draxmoor v Dolní Rožínce na Vysočině je unikátní místo pro všechny velké i malé, kteří se rádi bojí. Historická budova bývalé zámecké sýpky ze 16. století byla proměněna do stylového zámku s rozsáhlou expozicí strašidel a kouzelných pohádkových bytostí.

Facebook Twitter Seznam
Fotografie místa (3)

Kdo má pro strach uděláno, nechť zbystří. Strašidelný zámek Draxmoor láká na tři patra plné čarodějnic, kostlivců, začarovaných princů, kouzel a tajemných strašidel. Tato 500 let stará historická budova sloužila původně jako pivovar a sýpka. V těsném sousedství Draxmooru se nachází zámecký park a zámek Dolní Rožínka, který dnes funguje jako základní škola.

Video: Draxmoor - Strašidelný zámek, Dolní Rožínka @Štefan Boldis

Co čekat od strašidelné expozice na zámku Draxmoor? První zastávka je v 3D kině, kde shlédnete krátký film o nadpřirozených bytostech, poté se vydáte matoucími chodbami a schodišti za strašidelně-fantastickou expozicí až k podivnému strašidelnému výtahu, kterým sjedete do samotného podzemí. Pro bojácné a nejmenší děti je tu možnost vstupu do první temné místnosti, ve které se děti mohou rozhodnout, zda prohlídku chtějí absolvovat.

Strašidelná expozice na zámku Draxmoor končí na zámeckém nádvoří, kde je připravena odměna pro statečné návštěvníky - občerstvení Pod dračí skálou, různorodé čarodějnické suvenýry a v létě i skákací hrad pro děti. Zajímavým zážitkem pak mohou být i mimořádné akce na Dušičky, večerní prohlídky či strašidelné Velikonoce.

Otevírací doba

  • červenec - srpen: denně - 9:30 – 18:00
  • září - říjen: soboty a neděle - 10:00 – 17:00 (28.10. otevřeno od 10 do 17 hod.)
Recenze
Strašidelný zámek Draxmoor ještě nemá žádné hodnocení. Buď první a přidej ho

Přidat hodnocení nebo fotku

Aktivity poblíž (ukázat všechny)
  • sobota
  • odpoledne12 až 18 hod.
  • neděle
  • odpoledne12 až 18 hod. -3°
  • pondělí
  • odpoledne12 až 18 hod. -4°

Detailní předpověď počasí

Doporučená délka návštěvy: 2 hodiny
(1 hodnocení) A jaké je tvé hodnocení?
Vstup: základní 235 Kč / snížené: 160 Kč / děti do 1 m, senioři nad 75 let: zdarma
Zmapováno 26.10.2022TaRamka

Podobné výlety