TuristickaMapa.cz - Výlety a nejkrásnější místa ČeskaRozhledna Pajndl na Tisovském vrchu

foto: cz.depositphotos.com

159 z 1078 nejlépe hodnocených výletů v ČR

Rozhledna Pajndl se tyčí na zalesněném Tisovském vrchu nedaleko města Nejdku na Karlovarsku. Pajndl je čtvrtou nejvýše položenou rozhlednou v Krušných horách.

Facebook Twitter Seznam
Reklama

Další příroda v Karlovarském kraji nebo romantika v Karlovarském kraji

Proč zrovna Pajndl? Název rozhledna získala podle vrchu, na němž byla vystavěna. Tisovský vrch se totiž německy označoval jako Peindlberg a v době zahájení stavby rozhledny bývalo místní obyvatelstvo převážně německé. Kamenná rozhledna Pajndl zde stojí již od konce 19. století. Se svými dvaceti čtyřmi metry patří dodnes k nejvyšším rozhlednám Krušnohorska. Celá stavba navíc stojí na desetimetrové skále.

Video: Rozhledna Pajndl, Tisovský vrch @Petr Kocan

Vyhlídkový ochoz, který se nachází v 18 metrech, byl nedávno zrekonstruován a je krytý proskleným přístřeškem. Kdo se chce kochat vyhlídkou, musí nejprve zdolat více než 100 schodů - za ten výšlap to ovšem stojí. Rozhledna Pajndl nabízí jednu z nejkrásnějších vyhlídek v Krušných horách. Kochat se můžete nejen pohledem na krušnohorské vrcholky včetně nejvyššího Klínovce, ale i na Doupovské hory, Slavkovský les, Nejdek či Karlovy Vary. Za dobré viditelnosti dohlédnete až na Šumavu!

Jak na rozhlednu Pajndl? Nejkratší možná trasa vede z obce Tisová po žluté turistické značce, která je v poslední třetině výrazně stoupající a není tedy vhodná pro kočárky nebo cyklisty. Sjízdnější je pak cesta ze železniční stanice Nejdek - Sejfy.

Rozhledna Pajndl na Tisovském vrchu je celoročně volně přístupná.

Náš tip na ubytování

Plánujete navštívit rozhlednu Pajndl na Tisovském vrchu? Co takhle prozkoumat i výlety v okolí? Pro tenhle případ pro vás máme pár tipů, kde se ubytovat:

Kde se tu vykoupat? (ukázat vše)

Recenze

Rozhledna Pajndl na Tisovském vrchu ještě nemá žádné hodnocení. Buď první a přidej ho

Přidat hodnocení nebo fotku

Akce a zážitky (ukázat všechny)

  • Dnes
  • odpoledne12 až 18 hod. 23°
  • pátek
  • odpoledne12 až 18 hod. 24°
  • sobota
  • odpoledne12 až 18 hod. 22°

Detailní předpověď počasí

Doporučená délka návštěvy: 2 hodiny
(2 hodnocení) A jaké je tvé hodnocení?

Vstup:

volně přístupné
celoročně otevřeno
Reklama

Podobné výlety