TuristickaMapa.cz - Výlety a nejkrásnější místa ČeskaRozhledna Dobrá voda

foto: cz.depositphotos.com

441 z 1068 nejlépe hodnocených výletů v ČR

Rozhledna Dobrá Voda v Horní Plané je novou rozhlednou, která byla vybudována na zalesněném kopci v parku Adalberta Stiftera. Kdo zamíří na rozhlednu, může se také osvěžit v zázračné studánce a projít si areál parku i s poutním kostelem Panny Marie Bolestné.

Facebook Twitter Seznam

Fotografie místa (3)

Další rozhledna v jižních Čechách nebo romantika v jižních Čechách

Rozhledna Dobrá Voda byla vystavěna v roce 2021. Původně měla být rozhledna dřevěná, ovšem kvůli náročnějším klimatickým podmínkám nakonec byla realizována odolnější kovová stavba. Zajímavé na rozhledně je její tvar - představuje karafu s vodou, jejíž symbol odkazuje nejen k pramenu léčivé vody, ale i na zdejší bohatou sklářskou historii.

Video: Rozhledna Dobrá Voda, Horní Planá @Dan Selucky

Z 37metrové rozhledny Dobrá Voda se můžete kochat výhledem do širokého okolí, a to hned ze dvou vyhlídkových plošin. Nenechte si ujít krásný pohled na Lipno, ale i všechny známé vrcholy Šumavy jako je Smrčina, Plechý, Třístoličník nebo třeba Špičák. Směrem na jihovýchod se také otevírá pohled na Alpy. Kromě výhledu z rozhledny Dobrá Voda se můžete po cestě osvěžit u studánky a kochat se přírodou lesoparku Adalberta Stiftera.

Rozhledna Dobrá voda v Horní Plané je celoročně volně přístupná.

Recenze

Rozhledna Dobrá voda ještě nemá žádné hodnocení. Buď první a přidej ho

Přidat hodnocení nebo fotku

Akce a zážitky (ukázat všechny)

Doporučená délka návštěvy: max na 1 hodinu
(1 hodnocení) A jaké je tvé hodnocení?

Vstup:

volně přístupné
celoročně otevřeno

Podobné výlety