TuristickaMapa.cz - Výlety a nejkrásnější místa ČeskaStezka Valaška na Pustevnách

foto: cz.depositphotos.com

152 z 1078 nejlépe hodnocených výletů v ČR

Stezka Valaška na Pustevnách je nadzemní panoramatická stezka, která vás vynese až do korun stromů v Moravskoslezských Beskydech.

Na cestě vzhůru stezkou Valaškou budete muset překonat unikátní himálajský chodník i prosklenou vyhlídkovou plošinu ve výšce 30 metrů nad zemí. Lehce adrenalinový zážitek je dokonale vyvážen dechberoucím rozhledem nejen na beskydské vrcholky.

Facebook Twitter Seznam
Reklama

Další příroda v Moravskoslezském kraji nebo pro děti v Moravskoslezském kraji

Stezka Valaška byla otevřena v lednu 2019. Stezka z Pusteven ovšem není první nadzemní stezkou svého druhu v Česku. Vzhůru do oblak a korun stromů se můžete vydat také do Krkonoš, na Lipno či Dolní Moravu. I tak je ovšem tato valašská cesta v něčem unikátní - vyniká zavěšeným lanovým chodníkem a také skleněným vyhlídkovým místem, který vyvolává pocit volného vzduchoprostoru.

Video: Stezka Valaška - Pustevny

Jak se dostat na stezku Valašku?

Startovní pozicí je horní hranice lanové dráhy Pusteven. Stezka Valaška je dlouhá 610 metrů a více než polovinu cesty budete procházet lesem. Milovníci adrenalinu rozhodně musí vyzkoušet 150 metrů dlouhý zavěšený chodník, vytvořený po vzoru himálajských. Byť chodník může působit vratce (pocitově se pohybuje), je rozhodně bezpečný a pevný. Po podobných konstrukcích běžně v Himálajích přenášejí jaci až 150 kilogramů nákladu.

Kdo se ovšem na tuto cestu necítí, může pokračovat dál po stezce směrem k 22 metrů vysoké rozhledně Valaška. Pak už zbývá jen 750 kroků na vrchol.

Stezka Valaška - Skywalk
Stezka Valaška - Skywalk (foto: cz.depositphotos.com)

Korunu celé stezce korunami stromů pomyslně nasazuje skywalk, vyhlídková plošina v nejvyšším patře kaskádovité rozhledny Valaška. Plošina je celoskleněná včetně podlahy, což může některým lidem činit potíž. Za odměnu ti statečnější budou zvěčnění na fotopointu Valašky, který je umístěn právě zde. Širokým rozhledem se ale můžete kochat i v bezpečnější vzdálenosti od „okraje". Za dobrého počasí uvidíte nejen beskydskou krajinu, ale dohlédnete i na Jeseníky či Velkou Fatru.

Stezka Valaška tak potěší romantiky, milovníky adrenalinu, ale i rodiny s dětmi. Zrovna děti tu jistě ocení trampolínové hřiště, které je nejvýše položeným trampolínovým hřištěm v České republice. Čekají na ně také lezecké stěny a prolézačky pro nejmenší. Otevřeno má stezka Valaška i v zimě.

Otevírací doba Stezky Valaška

 • leden - únor: 9:00 - 16:00
 • březen - duben: 9:00 - 17:00
 • květen - červen: 9:00 - 18:00
 • červenec - srpen: 9:00 - 18:00
 • září: 9:00 - 18:00
 • říjen: 9:00 - 17:00
 • listopad - prosinec: 9:00 -16:00

Náš tip na ubytování

Plánujete navštívit Stezka Valaška na Pustevnách? Co takhle prozkoumat i výlety v okolí? Pro tenhle případ pro vás máme pár tipů, kde se ubytovat:

Kde se tu vykoupat? (ukázat vše)

Recenze

Stezka Valaška na Pustevnách ještě nemá žádné hodnocení. Buď první a přidej ho

Přidat hodnocení nebo fotku

Akce a zážitky (ukázat všechny)

 • neděle
 • odpoledne12 až 18 hod. 23°
 • pondělí
 • odpoledne12 až 18 hod. 21°
 • úterý
 • odpoledne12 až 18 hod. 24°

Detailní předpověď počasí

Doporučená délka návštěvy: 2 hodiny
(3 hodnocení) A jaké je tvé hodnocení?

Vstup:

dospělí 320 Kč / snížené 250 Kč / rodinné 850 Kč
celoročně otevřeno
Reklama

Podobné výlety