TuristickaMapa.cz - Výlety a nejkrásnější místa ČeskaKrásy a kolonády Františkových Lázní

foto: cz.depositphotos.com

435 z 1078 nejlépe hodnocených výletů v ČR

Františkovy Lázně jsou malebné město, známé pro své léčivé prameny, nádhernou klasicistní architekturu i okolní přírodu. Symbolem Františkových Lázní je pavilon Františkova pramene, který je nejstarším františkolázeňským pramenem.

Facebook Twitter Seznam
Reklama

Další lázně v Karlovarském kraji nebo památky UNESCO v Karlovarském kraji

O léčivých účincích zdejších pramenů věděli naši předci již ve středověku. Zde vyvěrající léčivá voda, v té době známá jako Chebská kyselka, měla výbornou pověst nejen mezi místními, ale také byla hojně prodávána do celého Německa. Město i lázně byly založeny až v roce 1793 císařem Františkem I. Právě po něm Františkovy Lázně nesou své jméno.

Video: Františkovy Lázně

Léčivé prameny Františkových Lázní

Glauberovy prameny, Císařský pramen, Luční pramen, Solný pramen... Toto jsou jen jedny z mnoha pramenů, které najdeme ve Františkových Lázních. Ovšem tím vůbec nejznámějším a zároveň také nejstarším pramenem je pramen František, ukrytý v malém klasicistním rondelu. Druhý taktéž významný je pak Luisin pramen v kruhovitém empírovém pavilonu, jenž nese jméno po dceři Františka I., která byla provdána za Napoleona Bonaparteho.

Proč jsou zdejší prameny tolik vyhledávané? Tradiční lázně se zde specializují na léčení neplodnosti, trávicího ústrojí, pohybového ústrojí, i problémy srdeční či kožní.

Do Františkových Lázní tak nejčastěji míří lidé za léčebnými procedurami, relaxací, wellness pobyty, ale i celkovou malebností, kterou si město s historickými stavbami uchovává dodnes. Za zmínku stojí třeba kolonády Natáliina pramene, Solného a Lučního pramene nebo třeba Dvorana Glauberových pramenů.

Video: Spa Resort Pawlik-Aquaforum Františkovy Lázně @Františkovy Lázně

Kromě léčivých pramenů najdeme ve Františkových Lázních také největší a nejkrásnější akvapark českých lázní. Aquaforum Franiškovy Lázně tak nabízí zábavu a relaxaci i návštěvníkům, kteří sem nepřijeli jen za léčivou vodou. Mimo to leží Františkovy Lázně i v obklopení bohaté zeleně - třeba lesoparku Amerika, který přímo navazuje františkolázeňské parky.

Stejně jako Karlovy Vary a Mariánské Lázně patří i Františkovy Lázně mezi slavná lázeňská města Evropy světového dědictví UNESCO.

Náš tip na ubytování

Plánujete navštívit Krásy a kolonády Františkových Lázní? Co takhle prozkoumat i výlety v okolí? Pro tenhle případ pro vás máme pár tipů, kde se ubytovat:

Kde se tu vykoupat? (ukázat vše)

Recenze

Krásy a kolonády Františkových Lázní ještě nemá žádné hodnocení. Buď první a přidej ho

Přidat hodnocení nebo fotku

Akce a zážitky (ukázat všechny)

  • neděle
  • odpoledne12 až 18 hod. 22°
  • pondělí
  • odpoledne12 až 18 hod. 22°
  • úterý
  • odpoledne12 až 18 hod. 26°

Detailní předpověď počasí

Doporučená délka návštěvy: výlet na půl dne
(1 hodnocení) A jaké je tvé hodnocení?
Reklama

Podobné výlety