TuristickaMapa.cz - Výlety a nejkrásnější místa ČeskaPřidej se k nám...

Oslavte o víkendu 3. a 4. června den dětí s pohádkami na hradě Svojanov. Na první červnový víkend jsme naplánovali zpestření prohlídek. Na obou prohlídkových trasách se budete potkávat se známými bytostmi z pohádek. Nebude chybět princezna, sem tam se objeví nějaký vodník, čarodějnice, ale třeba i čert.

Facebook Twitter Seznam

Termín konání akce

Akce Pohádkový Svojanov již proběhla a není aktuální.

Setkání s pohádkovými postavami budou interaktivní. Počítejte s tím, že budete vtažení do děje. Prohlídky jsou vhodné jak pro rodiny s dětmi, tak i pro všechny dospělé, kteří mají rádi pohádky.

Na tyto speciální prohlídky není nutné se předem objednávat. Budou vycházet v poměrně krátkých intervalech. Dny pohádek se odehrají 3. a 4. června 2023.

Také galerie svojanovského předhradí bude zasvěcená pohádkám, konkrétně výstavě loutkových divadélek. Zahájení výstavy je naplánované na sobotu 3. června. Ujmou se ho Libuška a Roman Bedřich Bauerovi z Josefova, kteří dlouhá léta baví děti svými pohádkami s loutkami a hlavně jsou majiteli této unikátní sbírky.

Od 14. hodiny zahrají představení Kašpárek a princezna. Expozice loutkových divadélek bude na Svojanově k vidění po celou turistickou sezónu.

Místo konání

Vstup:

zpoplatněno

Kulturní události v okolí


Tipy na výlet