TuristickaMapa.cz - Výlety a nejkrásnější místa ČeskaZámek Vsetín

foto: cz.depositphotos.com

768 z 1078 nejlépe hodnocených výletů v ČR

Vsetínský zámek na Horním náměstí rozhodně nepřehlédnete. Rozlehlý zámek s majestátní bílou věží dominuje náměstí i celému městu Vsetín. Dnes zde sídlí Muzeum regionu Valašsko.

Facebook Twitter Seznam
Reklama

Další zámek v Zlínském kraji nebo památky v Zlínském kraji

Zámek Vsetín byl postaven na počátku 17. století na základech středověké tvrze. V roce 1709 zámek vyhořel až na holé zdi, a tak byl na krátkou dobu opuštěn. I přes následné opravy a renovace již zámek Vsetín v následujících letech nesloužil jako trvalé hraběcí sídlo, ale byl spíše správním centrem panství, které tehdy patřilo uherské šlechtě z rodu Illésházy. Majitelé se ale ještě v průběhu historie na zámku Vsetín vystřídali a někteří z nich zde našli i svůj domov.

Za Wachtlerů byl zámek klasicistně přestavěn, po dalším požáru jej nechal obnovit rod Thonetů. Posledními soukromými vlastníky zámku byli od roku 1938 Marie Baťová se synem Tomášem. Po válce byl zámek znárodněn a veřejnosti se otevřel v roce 1975. V restitucích byl vsetínský zámek navrácen Tomáši Baťovi, který jej roku 1993 daroval městu.

Video: Zámek Vsetin @Muzeum regionu Valašsko

Dnes je zámek Vsetín sídlem Muzea regionu Valašsko. Během návštěvy tak můžete zamířit za poznáním historie, etnografie, přírodovědy i umění. Speciální pozornost je samozřejmě věnována regionu Valašska, o jeho tradicích a historii se můžete poučit třeba v rámci expozice Živá paměť regionu.

Zaujmout by vás mohl i Templářský sklípek s rytířskou hernou či přírodovědná expozice ve věži. Interaktivní výstavy a další atrakce zabaví i nejmenší návštěvníky. Velkým lákadlem je také zámecká věž, která díky své výšce takřka 60 metrů nabízí nádherný výhled na město a nejbližší okolí Vsetína.

Otevírací doba Muzea regionu Valašsko

  • Muzeum regionu Valašsko na zámku Vsetín je otevřeno od úterý do neděle 9:00 - 17:00 po celý rok.

Kde se tu vykoupat? (ukázat vše)

Recenze

Zámek Vsetín ještě nemá žádné hodnocení. Buď první a přidej ho

Přidat hodnocení nebo fotku

Akce a zážitky (ukázat všechny)

  • středa
  • večer18 až 00 hod. 11°
  • čtvrtek
  • odpoledne12 až 18 hod. 15°
  • pátek
  • odpoledne12 až 18 hod. 20°

Detailní předpověď počasí

Doporučená délka návštěvy: max na 1 hodinu
(1 hodnocení) A jaké je tvé hodnocení?

Vstup:

dospělí 130 Kč / snížené 80 Kč / děti do 15 let 70 Kč
celoročně otevřeno
Šlechtické rody
Reklama

Podobné výlety