TuristickáMapa.cz - Nejkrásnější místa Česka


Zámek Karlova Koruna

142 z 754 nejlépe hodnocených výletů v ČR

Zámek Karlova Koruna v Chlumci nad Cidlinou je jednou z nejvýznamnějších barokních památek v Česku. Na místě bývalé tvrze jej nechal postavit hrabě František Ferdinand Kinský. Právě Kinským patří sídlo dodnes.

Facebook Twitter Seznam

Panství spolu s tvrzí a opevněním získal do vlastnictví rod Kinských již v 17. století. Zámek Karlova Koruna nechal v letech 1721-23 vystavět jako své letní reprezentační sídlo konkrétně hrabě František Ferdinand Kinský, v té době nejvyšší kancléř a nejvyšší lovčí království Českého.

Plány na zámek zpracoval jeden z nejvýznamnějších barokních architektů italského původu Jan Blažej Santini-Aichel a stavitel František Maxmilián Kaňka. Rod Kinských držel majetek až do roku 1948, kdy došlo k jeho znárodnění. Zámek byl rodině Kinských navrácen roku 1992 a jeho vlastníky jsou dodnes.

Video: Zámek Karlova Koruna @Kinsky Family

Své jméno zámek nese na počest návštěvy císaře Karla VI. Romantické reprezentativní prostory, zejména nádherný kruhovitý taneční sál, je ideálním místem pro konání slavností a svateb. Zámecká kaple, nacházející se vedle zámku, je určena pouze pro římskokatolické svatby.

Za návštěvu stojí nejen zámecké prostory, hospodářské budovy v jeho okolí, či empírová oranžerie. Nachází se zde také unikátní expozice, která se zabývá historií Kinských a tradicí chovu koní. Zámek nabízí také prohlídky pro malé návštěvníky s komtesou Norou. Zámecký park navíc skýtá dva pohádkové okruhy, které seznamují s pohádkovými postavičkami z okolí Karlovy Koruny.

Recenze
Zámek Karlova Koruna ještě nemá žádné hodnocení. Buď první a přidej ho

Přidat hodnocení nebo fotku

Aktivity poblíž (ukázat všechny)
  • středa
  • odpoledne12 až 18 hod. 12°
  • čtvrtek
  • odpoledne12 až 18 hod. 13°
  • pátek
  • odpoledne12 až 18 hod. 14°

Detailní předpověď počasí

Doporučená délka návštěvy: max na 1 hodinu
(2 hodnocení) A jaké je tvé hodnocení?
Vstup: přístupné duben-říjen / vstupné 120 Kč, snížené 70 Kč
Šlechtické rody
Zmapováno 3.8.2021TaRamka

Podobné výlety