TuristickaMapa.cz - Výlety a nejkrásnější místa ČeskaZnojemské historické vinobraní 2023

zdroj foto: Facebook @znojemskevinobrani.cz

11.8.2023TaRamka
Přidej se k nám...

Největší vinařská slavnost v České republice je tu zas! Znojemské historické vinobraní se bude konat od 8. do 10. září 2023.

Nouze nebude o víno - samozřejmě - a kromě toho nebudou chybět ani hudební zážitky, historičtí kejklíři, rytířské turnaje i tradiční průvod krále Jana Lucemburského a jeho družiny.

Facebook Twitter Seznam
Reklama
(zdroj: Facebook @znojemskevinobrani.cz)

Královský zážitek čeká toho, kdo se v první polovině září vydá do Znojma. Znojemské historické vinobraní slibuje letos tři dny nabité multikulturním programem a gastronomickými zážitky.

Z koncertové sekce se letos představí: Mirai, Aneta Langerová, Queenie, Pokáč, Ondřej Havelka a jeho Melody Makers, Dalibor Janda s kapelou Prototyp, Harafica, Vesna a další.

(zdroj: Facebook @znojemskevinobrani.cz)

Celkem 4 scény budou opět zaměřené na historické soubory. Představí se 250 účinkujících historického šermu, kejklířů, dobových hudebníků, žongléru, plivačů ohně a spoustu dalších. Návštěvníci tak zhlédnou třeba vojenské ležení, inscenaci středověkého soudu, rytířské turnaje a nejznámější část znojemského vinobraní – průvod krále Jana Lucemburského s družinou.

Průvod, čítající na 500 postav, vyrazí do centra města během dvou festivalových dní.

(zdroj: Facebook @znojemskevinobrani.cz)

Tři dny plné výtečného vinného moku, skvělé hudby, průvodů a představení v historických kostýmech - to je Znojemské vinobraní. Vstupenky na festival lze zakoupit za zvýhodněnou cenu 650 Kč do konce srpna, od září je permanentka k dostání za 750 Kč. Vstupné lze zakoupit i na jednotlivé dny.

Video: Znojemské vinobraní 2022 @znojmo.tv
Vstup: permanentka na oba dny 650 Kč (akce do konce srpna) / od září 750 Kč

Tipy na výlet