TuristickáMapa.cz - Nejkrásnější místa Česka


Znojemské historické vinobraní 2022

zdroj foto: Facebook @znojemskevinobrani.cz

13.8.2022TaRamka
Přidej se k nám...

Největší vinařská slavnost v České republice je zpět! Po dvou letech se vrací Znojemské historické vinobraní, které se bude konat v plném nasazení od 9. do 11. září 2022.

Nouze nebude o víno - samozřejmě - a kromě toho nebudou chybět ani hudební zážitky, historičtí kejklíři, rytířské turnaje i tradiční průvod krále Jana Lucemburského a jeho družiny.

Facebook Twitter Seznam
(zdroj: Facebook @znojemskevinobrani.cz)

Královský zážitek čeká toho, kdo se v první polovině září vydá do Znojma. Znojemské historické vinobraní slibuje letos tři dny nabité multikulturním programem a gastronomickými zážitky.

Z koncertové sekce se letos představí: Chinaski, Marek Ztracený, Poletíme!, Lenny, Richard Müller, Lucie Bílá s kapelou Petra Maláska, Emma Smetana, Jordan Haj, teepee, The Atavists, James Harries, Fast Food Orchestra, Pavel Calta, nebo slovenský lidový soubor SĽUK, který patří k největším lidovým souborům ve střední Evropě.

(zdroj: Facebook @znojemskevinobrani.cz)

Celkem 4 scény budou opět zaměřené na historické soubory. Představí se 250 účinkujících historického šermu, kejklířů, dobových hudebníků, žongléru, plivačů ohně a spoustu dalších. Návštěvníci tak zhlédnou třeba vojenské ležení, inscenaci středověkého soudu, rytířské turnaje a nejznámější část znojemského vinobraní – průvod krále Jana Lucemburského s družinou.

Průvod, čítající na 500 postav, vyrazí do centra města během dvou festivalových dní. A přinesou i unikátní pamětní mince přírodovědce Johanna Gregora Mendela, vytvořené ku příležitosti jeho 200letého výročí narození.

(zdroj: Facebook @znojemskevinobrani.cz)

Tři dny plné výtečného vinného moku, skvělé hudby, průvodů a představení v historických kostýmech - to je Znojemské vinobraní. Vstupenky na festival lze zakoupit za zvýhodněnou cenu 450 Kč do konce srpna, od září je permanentka k dostání za 550 Kč. Vstupné lze zakoupit i na jednotlivé dny.

Video: Znojemské vinobraní 2022 @znojmo.tv
Vstup: permanentka 450 Kč (akce do konce srpna) / od září 550 Kč
Typ výletu
gastrovinohrad

Tipy na výlet