TuristickaMapa.cz - Výlety a nejkrásnější místa ČeskaKaple svatého Floriána

foto: cz.depositphotos.com

280 z 1074 nejlépe hodnocených výletů v ČR

Nad Moravským Krumlovem bdí jeho patron svatý Florián. Poutní barokní kaple sv. Floriána je zároveň nepřehlédnutelnou dominantou tohoto města.

Facebook Twitter Seznam
Reklama

Fotografie místa (3)

Další kaple na jižní Moravě nebo vyhlídka na jižní Moravě

Moravský Krumlov si prošel v roce 1690 zhoubným požárem. Tato zkušenost zdejších občanů vedla k tomu, že si za svého patrona zvolili svatého Floriána, ochránce před ohněm i suchem. Na stvrzení tohoto rozhodnutí nechali na kopci Spielberg, dnes zvaném Floriánek, vysvětit kapli ve jménu tohoto mučedníka a světce. Kaple byla vysvěcena již roku 1697. Proč byla kaple vystavěna právě na tomto místě, o tom hovoří jedna legenda.

Legenda o vybudování kaple sv. Floriána

Ke kapli se vztahuje také jedna legenda. Když si kníže Antonín Florián z Lichtenštejna vyjel na svůj oblíbený lov, přepadla jej...

Video: Moravský Krumlov z výšky @Ivo Vespalec

Za napoleonských válek, v roce 1809, byla kaple sv. Floriána zpustošena a znesvěcena francouzským vojskem, které se u Moravského Krumlova utábořilo. Trvalo celých 25 let, než byla kaple znovu obnovena a vysvěcena, včetně opatření náhrady za uloupený zvon.

Po pádu komunismu byly provedeny opravy částečně zdevastovaných interiérů, ke kterým došlo v 60. letech minulého století. Zároveň byly oživeny tradiční poutě na sv. Floriána, které se od té doby konají každý rok 4. května. Kaple je otevřena v době bohoslužeb i pořádání koncertů. Kromě návštěvy kaple ovšem stojí za to i výhled na město Moravský Krumlov, který se vám otevře po vystoupání na kopec Floriánek.

Hlavní pouť se v kapli svatého Floriána koná každoročně v neděli kolem památky sv. Floriana (4. května).

Náš tip na ubytování

Plánujete navštívit Kaple svatého Floriána? Co takhle prozkoumat i výlety v okolí? Pro tenhle případ pro vás máme pár tipů, kde se ubytovat:

Recenze

Kaple svatého Floriána ještě nemá žádné hodnocení. Buď první a přidej ho

Přidat hodnocení nebo fotku

Akce a zážitky (ukázat všechny)

  • úterý
  • odpoledne12 až 18 hod. 19°
  • středa
  • odpoledne12 až 18 hod. 22°
  • čtvrtek
  • odpoledne12 až 18 hod. 22°

Detailní předpověď počasí

Doporučená délka návštěvy: max na 1 hodinu
(2 hodnocení) A jaké je tvé hodnocení?

Vstup:

příležitostně volně přístupné
Reklama

Podobné výlety