TuristickaMapa.cz - Výlety a nejkrásnější místa ČeskaKaple svatého Floriána

foto: cz.depositphotos.com

753 z 957 nejlépe hodnocených výletů v ČR

Nad Moravským Krumlovem bdí jeho patron svatý Florián. Poutní barokní kaple sv. Floriána je zároveň nepřehlédnutelnou dominantou tohoto města.

Facebook Twitter Seznam

Fotografie místa (3)

Moravský Krumlov si prošel v roce 1690 zhoubným požárem. Tato zkušenost zdejších občanů vedla k tomu, že si za svého patrona zvolili svatého Floriána, ochránce před ohněm i suchem. Na stvrzení tohoto rozhodnutí nechali na kopci Spielberg, dnes zvaném Floriánek, vysvětit kapli ve jménu tohoto mučedníka a světce. Kaple byla vysvěcena již roku 1697. Proč byla kaple vystavěna právě na tomto místě, o tom hovoří jedna legenda.

Legenda o vybudování kaple sv. Floriána

Ke kapli se vztahuje také jedna legenda. Když si kníže Antonín Florián z Lichtenštejna vyjel na svůj oblíbený lov, přepadla jej...

Video: Moravský Krumlov z výšky @Ivo Vespalec

Za napoleonských válek, v roce 1809, byla kaple sv. Floriána zpustošena a znesvěcena francouzským vojskem, které se u Moravského Krumlova utábořilo. Trvalo celých 25 let, než byla kaple znovu obnovena a vysvěcena, včetně opatření náhrady za uloupený zvon.

Po pádu komunismu byly provedeny opravy částečně zdevastovaných interiérů, ke kterým došlo v 60. letech minulého století. Zároveň byly oživeny tradiční poutě na sv. Floriána, které se od té doby konají každý rok 4. května. Kaple je otevřena v době bohoslužeb i pořádání koncertů. Kromě návštěvy kaple ovšem stojí za to i výhled na město Moravský Krumlov, který se vám otevře po vystoupání na kopec Floriánek.

Hlavní pouť se v kapli svatého Floriána koná každoročně v neděli kolem památky sv. Floriana (4. května).

Náš tip na ubytování

Plánujete navštívit Kaple svatého Floriána? Co takhle prozkoumat i výlety v okolí? Pro tenhle případ pro vás máme pár tipů, kde se ubytovat:

Recenze

Kaple svatého Floriána ještě nemá žádné hodnocení. Buď první a přidej ho

Přidat hodnocení nebo fotku

Akce a zážitky (ukázat všechny)

  • pondělí
  • odpoledne12 až 18 hod. 23°
  • úterý
  • odpoledne12 až 18 hod. 21°
  • středa
  • odpoledne12 až 18 hod. 23°

Detailní předpověď počasí

Doporučená délka návštěvy: max na 1 hodinu
(1 hodnocení) A jaké je tvé hodnocení?

Vstup:

příležitostně volně přístupné
Zmapováno 23.5.2023TaRamka

Podobné výlety