TuristickaMapa.cz - Výlety a nejkrásnější místa ČeskaBunkr Přáslavice

499 z 1078 nejlépe hodnocených výletů v ČR

Unikátní prostory Přáslavického bunkru fungovaly dříve v režimu utajení a dostat se dovnitř bylo možné pouze se speciálním povolením. Dnes si stačí zakoupit vstupenku a vyrazit na prohlídkovou trasu rozlehlým podzemním objektem této záložní zesilovací stanice z období studené války.

Facebook Twitter Seznam
Reklama

Bývalý vojenský bunkr v Přáslavicích u Olomouce měl svého času velký význam - byl strategickou komunikační spojnicí mezi Berlínem a Moskvou. Funkci měl jasnou - v době, kdy hrozil další válečný konflikt světového rozsahu, měla být vybudována síť Národního kabelového okruhu, jež by obcházela velká města a ochránila je tak před případným útokem na telefonní linky v nich soustředěné. Kolem Prahy, Brna či Olomouce tak vznikl systém podzemních chodeb dlouhý stovky kilometrů.

Video: @Bunkr Přáslavice

Přáslavický bunkr sloužil jako záložní zesilovací stanice, jejíž provoz zajišťovaly státní radiokomunikace a armáda. Na tomto místě se sbíhaly různé druhy komunikačních kabelů, přičemž nejdůležitější z nich měl přenést až 1900 komunikací najednou.

Zajímavostí je, že posádka vojenského objektu zde musela bez vnější pomoci vydržet až deset dní. Na svou dobu byl také poměrně luxusně vybavený. O tom se návštěvníci mohou přesvědčit sami - bunkr byl poprvé otevřen veřejnosti v červnu 2022.

Otevírací doba

Termíny prohlídek jsou zveřejněné zde. Rezervace a zaplacení prohlídky je nutné zajistit dopředu přes formulář. Na místě není možnost nákupu vstupenek.

Recenze

Bunkr Přáslavice ještě nemá žádné hodnocení. Buď první a přidej ho

Přidat hodnocení nebo fotku

Akce a zážitky (ukázat všechny)

  • Dnes
  • odpoledne12 až 18 hod. 24°
  • pátek
  • odpoledne12 až 18 hod. 30°
  • sobota
  • odpoledne12 až 18 hod. 24°

Detailní předpověď počasí

Doporučená délka návštěvy: 2 hodiny
(1 hodnocení) A jaké je tvé hodnocení?

Vstup:

250 Kč / snížené 190 Kč / vstupné nutné zakoupit předem
Reklama

Podobné výlety