TuristickaMapa.cz - Výlety a nejkrásnější místa ČeskaPřidej se k nám...

Holašovická náves bude od pátku 21. do neděle 23. července 2023 dějištěm tradičních Selských slavností. Letos navíc s oslavami 25 let od zapsání Holašovic na seznam kulturního dědictví UNESCO.

Facebook Twitter Seznam

Termín konání akce

Akce Selské slavnosti Holašovice 2023 již proběhla a není aktuální.

Řemeslný jarmark se uskuteční v kulisách malebných holašovických statků již po čtyřiadvacáté. Pro návštěvníky bude připraven bohatý kulturní program, více než 220 stánkařů a také kyvadlová doprava z Českých Budějovic a zpět. Prezentovat se zde budou dobová lidová řemesla, rukodělný um a další ukázky lidové tvořivosti zlatých českých ručiček.

Návštěvníci budou mít opět unikátní příležitost vidět předvádění původních řemeslných technik, zručnost a cit pro tradiční řemeslnou tvorbu a i sami si některé z řemesel vyzkoušet.

Ke správnému jarmarku patří i lidová zábava, a tak nebudou chybět vystoupení, např. kejklíři, dětmi oblíbené projížďky na koních, dřevěný ručně poháněný kolotoč. Budeme si hrát tak, jak si hráli děti našich rodičů a prarodičů, budou se chytat kapři z kádě do ruky, nebo se bude soutěžit o nejlepší jihočeský koláč či buchtu.

Připraven je tradiční a zároveň výjimečně bohatý kulturní program různých žánrů, jako je dechovka, folk, folklor či country.

Místo konání

Vstup:

dle pořadatele

Jankov, Vesnická rezervace Holašovice


Tipy na výlet