TuristickaMapa.cz - Výlety a nejkrásnější místa ČeskaPřidej se k nám...

Na začátku srpna tohoto roku se zahrada zámku Kratochvíle již potřetí promění v magický, svíčkami a ohni bohatě iluminovaný prostor, v němž ožijí příběhy a obrazy, jimiž se nechávala bavit i dojímat epocha zvaná renesance.

Facebook Twitter Seznam

Termín konání akce

1srpenčtvrtek 21:00
-
4srpenneděle 22:45
Reklama

Jejich prostřednictvím budou diváci moci okusit estetiku renesančních dvorských slavností, které patřily k vrcholným okamžikům společenského života a při kterých tehdejší náboženské, mravní i poetické ideály získávaly viditelnou podobu, obohacenou navíc o sváteční rozměr.

Během čtyř večerů se tak v zahradě a interiérech zámku rozezní hudba a poezie z přelomu 16. a 17. století a s pomocí herců, zpěváků a tanečníků odvypráví mj. legendu o původu pětilisté růže Rožmberků, tajuplnou baladu o proměně mladé dívky v bílou laň či příběhy o touze alchymistů rozluštit mystérium přírody.

Průvodcem večera bude postava Zrcadla, která přiblíží dobové způsoby vnímání světa, odkryje kosmogonické souvislosti renesanční symboliky a zavede diváky za skrytými tajemstvími zámecké zahrady. Vystoupí i alegorická zosobnění planet, živlů a mytologických bytostí a společně vytvoří apoteózu svátečního prostoru i času zakončenou velkolepým historickým ohňostrojem.

Kapacita každého večera je omezena maximálním počtem 200 osob.

Místo konání

Vstup:

590 Kč

Netolice, Zámek Kratochvíle

Reklama

Tipy na výlet