TuristickaMapa.cz - Výlety a nejkrásnější místa ČeskaSchaumburská slavnost na zámku Náchod

foto: zamek-nachod.cz

Přidej se k nám...
Druhou srpnovou sobotu (12.8.2023) nabídne náchodský zámek akci Schaumburská slavnost. Celodenní program bude včetně kostýmovaných prohlídek.
Facebook Twitter Seznam

Termín konání akce

Akce Schaumburská slavnost na zámku Náchod již proběhla a není aktuální.

Plánované akce najdete zde

Reklama

Spolu s rodinou posledních majitelů Schaumburgů budete účastníky zámecké „zahradní slavnosti“. Čekají Vás rozličné aristokratické kratochvíle jako hudba a tance 19. století. V souladu s tehdejší módou se ale podíváme i zpět do historie – pobaví Vás například „středověký kejklíř“. Připomeneme si i prusko-rakouskou válku – a to spolu s vojáky z války roku 1866.

Drobnou památku na zábavný den či něco dobrého na zub můžete pořídit u řemeslníků na nádvořích zámku.

Samotní příslušníci schaumburské rodiny Vás pak provedou svými komnatami – dětskými pokoji, soukromými prostorami rodičů i společenskými sály a salony.

V rámci Schaumburské slavnosti bude v sobotu 12. 8. 2023 přístupný pouze II. okruh - Zámek za Schaumburgů - a to s kostýmovanými průvodci. Zámek za Piccolominiů a Zámek hravě bude 12. 8. 2023 uzavřen. Vstup do areálu je zpoplatněn.

  • Kostýmované prohlídky v zámku: 140 Kč/základní; 110 Kč/senioři 65+, mládež do 25 let, držitel průkazu ZTP a ZTP/P; 40 Kč/děti od 6 do 18 let; zdarma děti do 6 let
  • Vstupné do areálu zámku (včetně vstupu na věž): 50 Kč/jednotné; děti do 6 let zdarma

Místo konání

Vstup:

Vstupné do areálu: 50 Kč, děti do 6 let zdarma

Náchod, Zámek Náchod

Reklama

Kulturní události v okolí


Tipy na výlet