TuristickaMapa.cz - Výlety a nejkrásnější místa ČeskaRozhledna Hamelika

988 z 1068 nejlépe hodnocených výletů v ČR

Rozhledna Hamelika se nachází na stejnojmenném vrchu nad Mariánskými Lázněmi. Kdo se chce kochat krásnou vyhlídkou na lázeňské město, musí vystoupat po 120 schodech vzhůru až na vrchol. Za dobrých podmínek a při troše štěstí sem doléhá i zvuk městské Zpívající fontány!

Facebook Twitter Seznam

Fotografie místa (4)

Další rozhledna v Karlovarském kraji nebo příroda v Karlovarském kraji

Rozhledna byla na vrchu Hamelika vystavěna roku 1876 stavitelem Fridrichem Zicklerem. Svůj název získala pravděpodobně z německého označení Homolka.

Na starších mapách je rozhledna zakreslena jako Vyhlídka Františka Josefa I., či Engelsberg-Warte podle hudebního skladatele. Ani jeden z těchto názvů ovšem mezi lidmi nezakořenil. Dnes jí místní a turisté neřeknou jinak než Hamelika, či také rozhledna Panorama, a to podle nedaleké kavárny.

Video: Rozhledna Panorama (Hamelika) @TomasK

Rozhledna Hamelika připomíná na první pohled hradní zříceninu s válcovitou hradní věží. Dvacetimetrová kamenná rozhledna dnes sice kvůli vzrostlým stromům nemůže nabídnout široký kruhový rozhled, i tak ale nabízí krásný pohled na lázeňskou část Mariánských Lázní, Slavkovský les či Zelenou horu. K rozhledně Hamelika se můžete vydat přímo z města, anebo od horní stanice kabinkové lanovky Skiareálu Mariánky.

Rozhledna Panorama "Hamelika" je celoročně volně přístupná.

Recenze

Rozhledna Hamelika ještě nemá žádné hodnocení. Buď první a přidej ho

Přidat hodnocení nebo fotku

Akce a zážitky (ukázat všechny)

Doporučená délka návštěvy: max na 1 hodinu
(1 hodnocení) A jaké je tvé hodnocení?

Vstup:

volně přístupné
celoročně otevřeno

Podobné výlety