TuristickaMapa.cz - Výlety a nejkrásnější místa ČeskaMuzejní noc 2023: Poznejte muzea a galerie z jiné perspektivy

16.5.2023TaRamka
Přidej se k nám...

Mezinárodní den muzeí je tradičně oslavován 18. května. A právě v tento den čeká návštěvníky muzeí a galerií zajímavý program za zvýhodněné vstupné či vstupné zdarma. Na tento svátek navíc plynule navazuje festival Muzejní noc, který oslavy napříč republikou protáhne až do 16. června 2023.

Facebook Twitter Seznam

Festival Muzejní noc 2023 zaznamenal rekord - do akce se přihlásilo neuvěřitelných 622 institucí a 187 měst po celé České republice! Muzea a galerie nabízejí nočním návštěvníkům kromě prohlídek svých stálých expozic a výstav také řadu doprovodných i kulturních programů. V pořadí 19. ročník Muzejních nocí tak znovu slibuje spoustu mimořádných a nečekaných zážitků a setkávání.

Video: Národní zahájení Festivalu muzejních nocí 2021 @AMG

Národní zahájení Festivalu muzejních nocí proběhne v pátek 19. května od 14:00 hodin v prostorách Vědecké knihovny v Olomouci – v nově zrekonstruované budově Červeného kostela. V rámci akce budou představeny nominace na Ceny Gloria musaealis za rok 2022. Slavnostní vyhlášení výsledků pak proběhne v pražském Obecním domě 25. května.

Festival Muzejní noc je organizován od roku 2004, kdy se původně solitérní akce některých muzeí a galerií spojily do jednoho společného, téměř měsíc trvajícího svátku Muzejních nocí. Festival navazuje na Mezinárodní den muzeí, který od roku 1977 každoročně připadá na 18. května.

Celý program festivalu a zapojených institucí najdete na stránkách Asociace muzeí a galerií ČR.

Tipy na výlet