TuristickaMapa.cz - Výlety a nejkrásnější místa ČeskaMuzejní noc 2024: Poznejte muzea a galerie z jiné perspektivy

13.5.2024TaRamka
Přidej se k nám...

Mezinárodní den muzeí je tradičně oslavován 18. května. A právě v předvečer tohoto svátku čeká návštěvníky muzeí a galerií zajímavý program za zvýhodněné vstupné či vstupné zdarma, a to v rámci celorepublikového festivalu Muzejní noci. Festival muzejních nocí oslavy protáhne od 17. května až do 15. června 2024.

Facebook Twitter Seznam
Reklama

Festival Muzejní noc 2024 zaznamenal rekord - do akce se přihlásilo neuvěřitelných 703 institucí a 206 měst po celé České republice! Muzea a galerie nabízejí nočním návštěvníkům kromě prohlídek svých stálých expozic a výstav také řadu doprovodných i kulturních programů. Jubilejní 20. ročník Muzejních nocí tak znovu slibuje spoustu mimořádných a nečekaných zážitků a setkávání.

Video: Národní zahájení Festivalu muzejních nocí 2021 @AMG

Národní zahájení Festivalu muzejních nocí proběhne v pátek 17. května od 14:00 hodin v prostorách rytířských sálů Východočeského muzea v Pardubicích. V rámci akce budou uděleny ceny Gloria musaealis za rok 2023 významným osobnostem působícím v muzejnictví právě v Pardubickém kraji.

Festival Muzejní noc je organizován od roku 2004, kdy se původně solitérní akce některých muzeí a galerií spojily do jednoho společného, téměř měsíc trvajícího svátku Muzejních nocí. Festival navazuje na Mezinárodní den muzeí, který od roku 1977 každoročně připadá na 18. května.


Tipy na výlet