Máme Nachozeno v Telči. Venkovní hra ukazuje město z jiného úhlu pohledu

4.5.2022TaRamka
Přidej se k nám...

Jedna slunečná středa, devět kilometrů, čtyři hodiny, dvanáct úkolů, stovky fotek a dvě vychlazená piva. Tak v našem podání vypadala výzva ve formě venkovní společenské hry s názvem Nachozeno. My jsme se díky hře nachodili v Telči.

Facebook Twitter Seznam
Reklama

Naše první návštěva Telče před pár lety nás naprosto nadchla a slíbili jsme si, že se do tohoto nádherného města ještě někdy vrátíme. A náš sen se nám splnil v nečekané formě - zavedla nás sem nová hra ze série Nachozeno.cz. Do Telče jsme tak přijeli nejen nafotit nové fotky, ale hlavně zažít město trochu netradičně a z jiného úhlu pohledu. A to se nám povedlo!

Začínáme na náměstí Zachariáše z Hradce
Začínáme na náměstí Zachariáše z Hradce

Z města do přírody a zase zpět

Telč je bezesporu jedno z nejkrásnějších měst v České republice. Turisté sem míří zejména za nádherným historických centrem, které je zapsáno na Seznamu světového dědictví UNESCO. A právě tam, na známém renesančním náměstí Zachariáše z Hradce, otevíráme první instrukce a zkoumáme herní mapu. K našemu překvapení nás vede mimo vnitřní centrum - a brzy pochopíme proč.

Cesta za plněním úkolů vedla do lesoparku, k parnímu mlýnu, na rozhlednu, do pivovaru i do "Myší uličky", ale hlavně nás vzala na okružní výlet podél rybníků, jež obklopují město Telč. Telč tak můžete zkoumat z různých výhledů, na které běžně nemusíte narazit. A teprve při těchto pohledech si výletník skutečně uvědomí, že Telč dodnes nese známky impozantní vodní pevnosti. Soustava rybníků totiž spolu s někdejšími hradbami tvořila souvislý pás opevnění města.

Telč poznáte v různých perspektivách
Telč poznáte v různých perspektivách

Při řešení úkolů se dozvíte historické zajímavosti, čekají vás hádanky, skládačka i pověsti o založení Telče či čertově kopytu. Některé z hádanek poskytují i indicie ve formě fotografií, hráči se tak nemusejí bát, že by nedokázali hru dokončit. Autoři hry pamatovali i na drobné občerstvení, výletníky tak cesta zavede také na limču či pivo z místního pivovaru.

Výborné pivo i limonáda, které potěší zejména za teplého počasí
Výborné pivo i limonáda, které potěší zejména za teplého počasí

Povedená hra pro děti i dospělé

Hra Nachozeno mile překvapila svým provedením s důrazem na detail. Ve výbavě dostanete nejen tajemné obálky (včetně obálky poslední záchrany), ale i pěkné dřevěné desky, samostatnou mapku s označenými stanovišti a nechybí ani sáček, do kterého se dají vložit všechny potřebné propriety. Sáček můžete na výletě nést ve formě praktického baťůžku.

Z města je to do přírody opravdu jen kousek
Z města je to do přírody opravdu jen kousek

Kdo miluje poznávací hry, určitě si oblíbí i Nachozeno. Hra je koncipovaná pro dva až šest hráčů a opravdu nejvíce ji ocení rodiče s dětmi či větší skupina přátel, kde se přirozeně nabízí více prostoru pro soutěživost. Ve dvojici si zase více užijete procházku a romantické výhledy na město. Doporučujeme si výlet spojit také s otevřením letní sezóny, abyste mohli z města vytěžit co nejvíce zážitků - třeba vyšplhat na rozhlednu anebo zamířit do telčského zámku i podzemí.

Odpočinek u parního mlýna
Odpočinek u parního mlýna

My jsme vyrazili do Telče, ovšem to není jedině město, které se dá "Nachodit". Zamířit můžete také do Liberce a nově i do vinařských Valtic.

Kam Nachozeno zavede vás?

Kompletní výbava hry Nachozeno v Telči
Kompletní výbava hry Nachozeno v Telči
Nachozeno v Telči: devět kilometrů a spousta zážitků k tomu
Nachozeno v Telči: devět kilometrů a spousta zážitků k tomu

Telč, Náměstí Zachariáše z Hradce v Telči


Tipy na výlet