TuristickaMapa.cz - Výlety a nejkrásnější místa ČeskaPověsti, záhady a legendy Hrad Kámen

Tři panny a mrtvé nemluvně

Kdysi dávno žil byl na hradě Kámen bohatý šlechtic. Osud tomu chtěl, že nezplodil žádného syna, ale hned tři dcery. Viselo nad ním tedy důležité rozhodnutí - kterou ze tří dcer učiní novou paní zdejší panství, až přijde jeho soudný den? Bohužel své rozhodnutí odkládal příliš dlouho...

A tak se začaly tři sestry mezi sebou přít o právo na dědictví. Nejmladší z dcer pochytila nejvíce krásy i intelektu, a tak právě ona přišla s dobrým způsobem, jak tuto situaci vyřešit. Každá ze sester zasadí jednu větvičku lípy a za rok se uvidí, která z nich bude mít největší stromek. Starší sestry, které velmi žárlily na krásu a nápadníky nejmladší sokyně, si vyžádaly ještě jednu podmínku - aby do roka zároveň zůstaly pannami.

A tak uplynul celý rok a větvičky lípy dvěma starším sestrám seschly. Zato nejmladší sestře vykvetla lípa do krásy a hojnosti. Stejně tak jako její těhotenské bříško a láska k jednomu pohlednému rytíři. Starší sestry nechtěly nechat nic náhodě, a tak poté, co jejich sestřička porodila, nebohé nemluvně zakopaly v místech dnešní kaple. A svou sestřičku zazdily zaživa do stěn hradu. Dodnes se prý o úplňkové půlnoci z hradu ozývá nářek utýrané dívky.

A co se stalo se sestrami? Říká se, že za tento čin čirého zla si je odnesl samotný ďábel do pekel pekelných.

Zpět na výlet Hrad Kámen