TuristickaMapa.cz - Výlety a nejkrásnější místa ČeskaGoethova vyhlídka

foto: cz.depositphotos.com

1019 z 1068 nejlépe hodnocených výletů v ČR

Goethova rozhledna se vypíná na vrchu Věčného života nad Karlovými Vary. Právě známý spisovatel Johann Wolfgang von Goethe, po němž se rozhledna jmenuje, se rád na tomto místě kochal nádhernou vyhlídkou. Původně ale rozhledna nesla jiné jméno, dokonce jich během své existence vystřídala hned několik!

Facebook Twitter Seznam
Reklama

Další rozhledna v Karlovarském kraji nebo vrch v Karlovarském kraji

Neogotická Goethova vyhlídka, připomínající na první pohled hrádek s věží či zámeček, byla na vrchu Věčného života postavena v roce 1889 na popud belgické princezny Stefanie. Princezna se prý během jedné ze svých procházek na vrchu Věčného života vyjádřila, stejně tak jako Goethe o mnoho let dříve, že se toto místo pro stavbu rozhledny přímo nabízí. Tehdejší starosta ani na chvíli nelenil a udělal vše pro to, aby rozhledna co nejdříve spatřila světlo světa!

A tak zpočátku rozhledna nesla jméno Štefaniina vyhlídka. Nebylo divu, že vyhlídka Stefanii zcela ohromila. Ona i mnozí cestovatelé před ní se kochali zdejším úchvatným pohledem na Karlovy Vary, Krušné hory, Slavkovský les i Doupovské vrchy.

Video: Goethova vyhlídka, Karlovy Vary @Heinz prodaction

Po vzniku samostatného Československa byla rozhledna přejmenována na Stifterovu vyhlídku podle česko-rakouského spisovatele Adalberta Stiftera. Po druhé světové válce nesla rozhledna název Stalinova. Až roku 1957 rozhledna konečně získává jméno Goethova vyhlídka.

Oblíbené místo nejen lázeňských hostů ovšem již nějakou dobu chátralo a potenciálně nebezpečná stavba musela být dočasně uzavřena, a to hned několikrát v následujících letech. Po poslední rekonstrukci v roce 2018 je ale vyhlídka znovu otevřena společně s kavárnou v přízemí i dalšími atrakcemi.

Děti si určitě užijí dvoukilometrovou Stezku plnou strašidel a při splnění úkolů na jednotlivých stanovištích dostanou na konci sladkou odměnu v kavárně. Dobrodružnější povahy mohou zamířit i na nový adrenalinový sjezd nad lázeňskými lesy po zip-line. Delší procházku z rozhledny si tak mohou zkrátit na pouhých třicet vteřin! Kdo je raději více při zemi, nechť se vydá po žluté stezce z centra Karlových Varů anebo ze zastávky autobusu pouhý kilometr vzhůru po Gogolově stezce.

Otevírací doba

  • čtvrtek - pátek: 11:00 – 18:00
  • sobota - neděle: 10:00 – 18:00

Recenze

Goethova vyhlídka ještě nemá žádné hodnocení. Buď první a přidej ho

Přidat hodnocení nebo fotku

Akce a zážitky (ukázat všechny)

  • neděle
  • odpoledne12 až 18 hod.
  • pondělí
  • odpoledne12 až 18 hod.
  • úterý
  • odpoledne12 až 18 hod.

Detailní předpověď počasí

Doporučená délka návštěvy: max na 1 hodinu
(1 hodnocení) A jaké je tvé hodnocení?

Vstup:

volně přístupné
celoročně otevřeno

Karlovy Vary, Goethova vyhlídka

Reklama

Podobné výlety