TuristickaMapa.cz - Výlety a nejkrásnější místa ČeskaŽivá řemesla v podhradí hradu Velhartice

foto: www.hrad-velhartice.cz

Přidej se k nám...

V letošním roce se koná třetí ročník akce Živá řemesla v podhradí hradu Velhartice, díky které se otevřou a oživí stavby ve skanzenu vesnického lidové stavitelství, nacházejícího se v širším areálu hradu Velhartice.

Od úterý 4. do čtvrtka 6. července tyto malebné domky opět ožijí svým původním životem.

Facebook Twitter Seznam

Termín konání akce

Akce Živá řemesla v podhradí hradu Velhartice již proběhla a není aktuální.

Reklama

O prodlouženém víkendu obsadí drobné stavby skanzenu řemeslníci, aby předváděli dovednosti, které byly pro naše předky často samozřejmostí. Návštěvníci se mohou těšit na ukázky zpracování vlny, kováře, zpracování kůže, pletení košíků, sedlářství, řezbářství a včelařství. Všechny řemeslné činnosti si budou moci návštěvníci aspoň zčásti sami vyzkoušet, a navíc budou moci rovněž výjimečně nahlédnout i do interiérů malebných staveb.

V rámci programu budou k dispozici zkušení průvodci, kteří provedou zájemce skanzenem a seznámí s příběhem jednotlivých staveb, vč. jejich historie, převozu a obnovy.

V rámci programu bude možné rovněž zakoupit regionální včelí produkty, jako je med, medovina či propolis. Pro zájemce je možné zakoupit víno z limitované edice hradního velhartické vína, jako odkaz na výsadbu vinné révy v Čechách za Karla IV. a Buška II. z Velhartic.

Místo konání

Vstup:

v rámci vstupného na hradní nádvoří
Reklama

Tipy na výlet