TuristickaMapa.cz - Výlety a nejkrásnější místa ČeskaPřidej se k nám...

Předlohou představení Strašidlo canterwillské je povídka Oscara Wilda. Jedná se o jedno z prvních autorových děl a poprvé se objevilo v roce 1887, kdy vycházelo na pokračování v časopise The Court and Society Review.

Na jindřichohradecký zámek jej v režii Jaroslava Kříže přináší divadlo "Strašidlo na zámku".

Facebook Twitter Seznam

Termín konání akce

Akce Strašidlo canterwillské již proběhla a není aktuální.

Americký velvyslanec Hiram B. Otis kupuje od lorda Canterwilla zámek i se strašidlem, o čemž ho prodávající řádně informuje. Panu Otisovi tato okolnost nevadí. Strašidlo, tedy duch sira Simona de Canterwille, se přístupem nových, amerických majitelů zámku vypořádává obtížně.

Jeho strašení je neděsí. Hiram Otis moderním přípravkem úspěšně odstraní "nevyčistitelnou" skrvnu od krve zavraděné manželky sira Simmona, a neúspěšné jsou i Simmonovi další pokusy polekat pana Otise či jeho choť. Zvlášť špatně pochodí, když se pokouší vystrašit dvojčata, děti manželů Otisových.

Hrají: Martin Zounar, Martin Pošta, Bára Štěpánová, Hana Sršňová, Zuzana Vilímová, Františka Stropnická, Veronika Soumarová, Simona Černá, Karolína Pösingerová, Dorota Paulik, Lukáš Toman Paclt, Vokální trio PŘELETE M.S. a další.

Video: Strašidlo cantervillské | NZM - zámek Kačina 2020 @Jaroslav Smékal
Strašidlo canterwillské: Jindřichův Hradec
Strašidlo canterwillské: Jindřichův Hradec (zdroj: zamek-jindrichuvhradec.cz)

Místo konání

Vstup:

1199 Kč, 799 Kč a 599 Kč (dle sektoru)

Jindřichův Hradec, Hrad a zámek Jindřichův Hradec


Tipy na výlet