TuristickaMapa.cz - Výlety a nejkrásnější místa ČeskaHudební pavilon Rondel

945 z 1078 nejlépe hodnocených výletů v ČR

Stavbou Hudebního pavilonu Rondel na zámku v Jindřichově Hradci vyvrcholila v 16. století velkolepá renesanční přestavba starého hradu italskými staviteli.

Rondel patří k významným stavbám manýrismu. Od počátku své existence byl určen k pořádání vznešené společenské zábavě a koncertům, v 19. století ovšem jeho úloha po požáru poklesla a tyto krásné prostory byly využívány jako dřevník či maštal.

Facebook Twitter Seznam
Reklama

Fotografie místa (3)

  • Hudební pavilon Rondel
  • Hudební pavilon Rondel
  • Hudební pavilon Rondel

Hudební pavilon Rondel je součástí výletu Hrad a zámek Jindřichův Hradec

Zámecký rondel je význačný zejména svými akustickými vlastnostmi a zvláštním řešením umístění hudebníků. Byl pro ně vytvořen sklep pod podlahou Rondelu, který ústil uprostřed sálu úzkým otvorem. Odtud se zvuk ze sklepa přenášel k účastníkům plesové zábavy, koncertů či dalších společenských zábav.

Rondel byl dějištěm kulturních akcí až do velkého požáru, který zachvátil celé panství v roce 1773. K navrácení dřívější podoby došlo až po roce 1990, mezitím rondel sloužil jako spižírna, dřevník či konírna.

Dnes Rondel znovu ožívá kulturními akcemi, vítá hudebníky i účastníky svatebních obřadů. Hudební Rondel můžete navštívit v rámci prohlídkových okruhů Hradu a zámku Jindřichův Hradec.

Kde se tu vykoupat? (ukázat vše)

Recenze

Hudební pavilon Rondel ještě nemá žádné hodnocení. Buď první a přidej ho

Přidat hodnocení nebo fotku

Akce a zážitky (ukázat všechny)

Doporučená délka návštěvy: max na 1 hodinu
(1 hodnocení) A jaké je tvé hodnocení?

Vstup:

zpoplatněno

Jindřichův Hradec, Hudební pavilon Rondel

Reklama

Podobné výlety