Přidej se k nám...

Blanenská sokolovna letos slaví 100 let od slavnostního otevření. Přesto, že sokolovna už v Blansku nestojí, vzpomínky na období, kdy bývala centrem kulturního života ve městě, jsou stále živé. Divadlo, tanec, karnevaly, písně...za zdmi sokolovny se kulturně aktivně žilo desítky let. Přijďte zavzpomínat na dobu jejího vzniku a slávy.

Facebook Twitter Seznam

Termín konání akce

Akce Století blanenské sokolovny již proběhla a není aktuální.

Plánované akce najdete zde

Reklama

Litinové sokoly máme ve stálé expozici muzea a na výstavě zavzpomínáme spolu se sběrateli, příznivci sokola i těmi, kteří v sokolovně řadu let působili.
V průběhu výstavy se můžete těšit na besedu, sokolský ples i závěrečný slavnostní koncert na nádvoří zámku. Také muzejní noc ponese téma blanenských sokolů.

V Blansku se počítá vznik Sokola od roku 1892. Oficiálně byl založen spolek Tělocvičné jednoty Sokol Blansko. Už od počátku existence usilovali Sokolové o vznik svojí vlastní budovy. Hned od svého začátku začali blanenští Sokolové psát kroniku, ve které nalezneme fotografie členů a různých sokolských akcí i například fotografie ze stavby sokolovny.

Základní kámen sokolovny byl položen 4. 6. 1922, byl však položen až v průběhu stavby sokolovny. Sokolovna stála na dnešní ulici Svitavské, kde stojí nyní supermarket.

Místo konání

Další akce na jižní Moravě

Vstup:

40 Kč, snížené 20 Kč

Blansko, Zámek Blansko

Reklama

Kulturní události v okolí


Tipy na výlet