TuristickaMapa.cz - Výlety a nejkrásnější místa ČeskaPřidej se k nám...

Komentovaná prohlídka v čase a prostoru v areálu Veselého Kopce, při níž se dozvíte o tom, jak stolovali naši předci, proběhne v úterý 1. srpna 2023.

Facebook Twitter Seznam

Termín konání akce

Akce Stolečku, prostři se již proběhla a není aktuální.

Reklama

Společně se projdeme mezi roubenkami na Veselém Kopci a zvědavě nahlédneme do domácností. Představíme si, že jejich obyvatelé zrovna zasedají ke společné večeři. Zjistíme, co se v daném období mohlo objevit na jejich talíři. A vlastně – používali talíř? A co příbor? Jaké zvyklosti panovaly u stolu vesnických obyvatel před 100–150 lety?

Kterou potravinu jedli naši předci nejčastěji? Jaký úkol měl hospodář? Byl u stolu nějaký zasedací pořádek? Co se u společného jídla rozhodně nesmělo dělat? A uměli bychom se v té době nejen zařadit mezi stolovníky, ale dokonce i najíst? Při komentované prohlídce zkusíme nalézt na uvedené i další otázky odpovědi. A nejen to, něco málo si sami vyzkoušíme.

  • Termíny: v 10:30 a 13:30.
  • Cena (komentovaná prohlídka + vstup do areálu Veselý Kopec): dospělí 170 Kč, studenti 15–26 let, senioři nad 65 let 150 Kč, děti 6–15 let 90 Kč, rodinné (2 dospělí a max. 4 děti 6–15 let) 340 Kč

Místo konání

Vstup:

170 Kč, snížené 150 Kč, děti 90 Kč

Hlinsko, Betlém Hlinsko: Řemeslnická obydlí

Reklama

Kulturní události v okolí


Tipy na výlet