TuristickaMapa.cz - Výlety a nejkrásnější místa ČeskaPřidej se k nám...

Přijďte s dětmi 17. června 2023 hledat Jurášův poklad. Vydejte se po stopách nikým dosud neobjeveného pokladu zbojníka Juráše a přijďte se zaposlouchat do tajemných příběhů a pověstí ze zbojnického života v Pobeskydí.

Facebook Twitter Seznam

Termín konání akce

17červenpondělí 16:00
-
17červenpondělí 18:00
Reklama

Jura Jurášek, známý především jako Juráš, byl nerozlučným druhem obávaného zbojníka Ondráše, nezpochybnitelného vládce beskydských lesů, jenž zahynul právě Jurášovou rukou ve sviadnovském hostinci U Matky Hedviky roku 1715. Juráš svého druha zradil především kvůli žárlivosti, ale také kvůli bohaté odměně, jež byla vypsána na Ondrášovu hlavu. Nicméně ani sám zrádný Juráš - dalo by se říci téměř do roka a do dne - doplatil na svůj hanebný čin a kapitola jeho života se uzavřela na popravišti v Těšíně.

Málokdo ovšem ví, že ještě před svým dopadením ukryl na neznámém místě ve Frýdku velkou část svého nakradeného bohatství, za kterým se právě 17. června vypravíme. Navštívíme také skrytá místa frýdeckého zámku.

  • VSTUPNÉ: Cena vstupenky je 80 Kč. S Beskydy Valašsko Card získáte 20% výhodu. Na prohlídku je nutné se přihlásit buď online na webu rezervace. ticfm. cz nebo osobně na pobočkách turistického informačního centra ve FM
  • SRAZ: Sraz 17. června v 16:00 hodin u TIC FM na Zámeckém náměstí.

Místo konání

Vstup:

80 Kč
Reklama

Kulturní události v okolí


Tipy na výlet