TuristickaMapa.cz - Výlety a nejkrásnější místa ČeskaPřidej se k nám...

Obnovená historická akce Královské stříbření Kutné Hory připomínající slávu a tradice lucemburské Kutné Hory, která se každoročně odehrává v samotném historickém srdci města, se letos uskuteční o víkendu 22. a 23. června 2024.

Facebook Twitter Seznam

Termín konání akce

22červensobota 10:00
-
23červenneděle 18:00
Reklama

Krále IV. a jeho dvořany vítají Horníci, hrdí občané města a diváci se stávají součástí inscenované návštěvy včetně všech králových povinností a radovánek, ke kterým patří hudba, tanec, rytířská klání i turnaje na koních.

Sobotní program je opravdu nabitý, začíná ráno a končí před půlnocí ohňostrojem zakončující magickou dvorskou slavnost na počest svatého Jana.

Kromě níže uvedených hlavních programových bodů, mezi které patří třeba velký turnaj na koních nebo hodování s kouzelníkem Žitem probíhá v areálu po celý den další program, který je k dispozici vám či vašim dětem: rytířská ležení s ukázkou zbraní, sokolovna královského sokolníka, dobové tržiště, historický kolotoč, ukázka středověkých řemesel s možností vyzkoušet si například vyrobit svíčku nebo vyrazit Pražský groš, historické hrátky – soutěžní aktivity pro děti, středověká hudba, divadlo, žongléři, střelba z luku a další…

I v neděli na vás čekají neopakovatelné zážitky. Celý den začíná tzv. Stříbrnou mší, budete přihlížet přípravám na svatbu na dvoře královny Žofie a prověřena také bude připravenost místní hotovosti (tedy vojenské posádky).

Kromě níže uvedených hlavních programových bodů probíhá v areálu po celý den další program, který je k dispozici vám či vašim dětem: rytířská ležení s ukázkou zbraní, sokolovna královského sokolníka, dobové tržiště, historický kolotoč, ukázka středověkých řemesel apod.

Video: Královské stříbření Kutné Hory

Místo konání

Místo konání

Vstup:

150 Kč - 700 Kč

Kutná Hora, Chrám svaté Barbory v Kutné Hoře

Reklama

Kulturní události v okolí


Tipy na výlet